Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
EPA/Scanpix

FOTO: cīnoties pret vardarbību, cilvēki ar albīnismu Kenijā piedalās skaistumkonkursā 4

Cita pasaule
2018. gada 3. decembrī 14:39 2018. gada 3. decembrī 14:39
Jauns.lv
Aizvadītās nedēļas izskaņā Kenijas galvaspilsētā Nairobi norisinājās "Mr and Miss Albinism" skaistumkonkurss, kurā piedalījās dalībnieki ar albīnisma sindromu, ziņo ārvalstu mediji.

"Mr and Miss Albinism" tika rīkots ar mērķi veicināt cieņu pret cilvēkiem, kas savas dzīves laikā slimības dēļ saskārušies ar diskrimināciju un vardarbību. 

Skaistumkonkursā piedalījās 30 dalībnieki un to rīkoja Kenijas bezpeļņas organizācija "Albinism Society of Kenya", kas sniedz atbalstu cilvēkiem ar šo sindromu, kopā ar partneriem no Ugandas un Tanzānijas. Konkursa uzvarētāji balvā saņēma ne tikai naudas balvas, bet arī iespēju vienu gadu darboties kā šīs partnerorganizāciju vēstnieki.

Albīnisms ir reti sastopams un ģenētiskis iedzimts stāvoklis, kas izraisa mutes, ādas un acu pigmentācijas trūkumu, kā arī neaizsargātību pret sauli un spilgtu gaismu, norāda Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

Tiek uzskatīts, ka Subsahāras Āfrikā šis sindroms ir izplatītāks nekā citur pasaulē. ANO dati licina, ka Tanzānijā no albīnisma cieš viens no 1400 cilvēkiem, bet Zimbabvē - viens no 1000 cilvēkiem.

Vairākās Āfrikas valstīs cilvēki ar albīnismu nereti saskaras ar vardarbību. Tā kā daļa cilvēku Āfrikā mēdz uzskatīt, ka cilvēkiem ar albīnismu ir kādas maģiskas spējas, piedzīvoti arī vairāki letāli uzbrukumi.

Citi šobrīd lasa

7 slavenas sabiedrības dāmas jeb Bagātie arī raud
Dzīve ērkšķos. "STV Pirmā!" raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." dalībnieces Kristīnes dienasgrāmata
Lietuviešiem viltīga shēma alkohola nakts tirdzniecības apiešanai: šņabi nevis pārdod, bet "uzglabā" pakomātos 1
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что подарила нам жизнь": Лиза и Гарри Галкины в свой день рождения поздравили Пугачеву

Дочь и сын Филиппа Киркорова обратились к детям Аллы Пугачевой и Максима Галкина