Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Paši sapotēti, bet bērnus pakļauj nāvei: sabiedrība aizsvilstas par dažu vecāku lēmumu ignorēt vakcīnas 114

Bērni
2018. gada 29. novembrī 15:05 2018. gada 29. novembrī 15:05
Jauns.lv
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstu vakar, 28. novembrī, izplatītais paziņojums par divu bērnu nāvi, kuri nebija saņēmuši nepieciešamās vakcīnas, izraisījis pamatīgu sašutumu sabiedrībā. Viedoklis ir teju katram, to apliecina arī portālā "Manabalss.lv" ievietotā iniciatīva par valsts atbalsta ierobežošanu vecākiem, kuri izvēlas nevakcinēt savus bērnus. 

Jāteic, ka sabiedrības viedoklis par šo jautājumu ir ļoti atšķirīgs. Kamēr pretvakcināciju piekritēji “kliedz” par vakcīnu kaitīgumu (publicējot pārsvarā gan apšaubāmus stāstus no ārvalstīm, kur kāds vakcinētais bērns saskāries ar smagām vakcīnu blaknēm), lielākā sabiedrības daļa tomēr nosoda vecākus, kuru lēmums nevakcinēt savus bērnus spēj ietekmēt ne tikai pašu atvases, bet arī apkārtējo sabiedrību. 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja, infektoloģe Dace Zavadska sarunā ar portālu Jauns.lv (pilnu interviju vari lasīt šeit!), pauda, ka nevakcinētie apdraud ne tikai sevi, bet arī tos cilvēkus, kuri nav vakcinēti kādu medicīnisko iemeslu dēļ (orgānu transplantācijas, audzēji), un pat tos, kas ir vakcinēti – var parādīsies biežākas vieglās formas saslimšanas.

Šķiet, tas ir pietiekami nopietns iemesls apgalvojumam, ka vecāku neapdomīgā rīcība – nepotēt bērnus – apdraud visu sabiedrību kopumā. 

Infektoloģe uzsvēra, ka vecāku lēmumu nevakcinēt savus bērnus neatbalsta nevienā no aspektiem: “Principā to varētu uzskatīt par gana lielu egoismu. Vienīgais, kā varētu skaidrot šādu izvēli, ir vecāku cerība, ka viņu bērnus pret infekcijām pasargās kolektīvā imunitāte, jo lielākā daļa bērnu Latvijā tiešām ir vakcinēti, kā rezultātā daudzi infekciju izraisītāji nav paspējuši “ieskrieties”!”. 

Tāpat Zavadska uzsvēra, ka šausmu stāsti par vakcīnām visbiežāk nāk no Austrumiem, no Krievijas: "Šeit es cilvēkiem gribētu atgādināt, ka vakcīnas, ko izmanto Krievijā un daudzās bijušajās Padomju Republikās, nav tās pašas, ko izmanto Eiropas valstis. Krievija pati ražo savas vakcīnas, savukārt Eiropa, ASV un Austrālija nereģistrē Austrumos ražotās vakcīnas, jo tās neatbilst visiem drošības standartiem,” stāsta infektoloģe. 

Tikmēr sociālajā tīklā “Twitter” cilvēki ieteikuši pat reāli sodīt tos vecākus, kuru neapdomība vainagojusies ar bērnu nāvi. 

Jauns.lv jau ziņoja, ka Neskatoties uz reanimatologu centieniem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) mēneša laikā miruši divi bērni, kuri nebija saņēmuši nepieciešamās vakcīnas.

Viens no bērniem bija saslimis ar garo klepu un nomira smagu komplikāciju dēļ, jo nebija vakcinēts.

Otrs bērns pēc mājdzemdībām nebija saņēmis obligāto K vitamīna devu, kā rezultātā radās asinsreces traucējumi un asinsizplūdums smadzenēs, kura dēļ bērns nomira.

Saistītās ziņas

Mediķi ceļ trauksmi: viena mēneša laikā nomiruši divi zīdaiņi, kuri nebija vakcinēti 61
Vāc parakstus par valsts atbalsta ierobežošanu vecākiem, kuri izvēlas nevakcinēt savus bērnus 12
Vecāku izvēle nepotēt savus bērnus - bīstama tendence, kas apdraud mūs visus. Arī vakcinētos 263

Citi šobrīd lasa

Latviju noraka tiesneši? Lūk, kā tas notika 2006. gadā, kad zaudējām Kanādai ar 0:11! 24
Rīgā naktsklubu apmeklētājas, iespējams, slepus apreibinātas ar narkotikām un vēlāk seksuāli izmantotas 83
Madonnas oficiālajā "YouTube" lapā ievietots krietni rediģēts Eirovīzijas priekšnesuma video
Skatīt visus komentārus

Королевский биограф: принц Уильям обращался c будущей женой, как со служанкой

Страшные подробности из зала суда: в "Зимней вишне" заперли входы и отключили сигнализацию