Kā noteikt sievietes tipu un tam piemērotāko fizisko slodzi?
foto: Shutterstock
Ieteicamās fiziskās aktivitātes atkarīgas no tā, kāds sievietei ir tips – sievišķais, vīrišķais vai jauktais –, un to iespējams noskaidrot, izanalizējot, kurā vietā uz ķermeņa mēdz uzkrāties tauki.

Kā noteikt sievietes tipu un tam piemērotāko fizisko slodzi?

"100 Labi Padomi"

Sākusies sezona, kad velkam kājās sporta apavus, lai pievērstos fiziskajām aktivitātēm. Tieši tās palīdz uzlabot veselību un samazināt ķermeņa svaru. Tomēr nav tā, ka mums der visas sportiskās aktivitātes, ko vien iedomājamies. Ja ir kādas veselības problēmas, pirms to sākšanas ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu.

Kā noteikt sievietes tipu un tam piemērotāko fizis...

Daudzviet ir pieejama daudzfunkcionālā diagnostika, ar kuru iespējams izvērtēt veselības stāvokli, noskaidrot savu sievietes tipu un pie viena saņemt individuālu programmu ar ieteikumiem ēdienkartei, fiziskajām aktivitātēm un ķermeņa kopšanas procedūrām. 

Viss atkarīgs no tā, kāds sievietei ir tips – sievišķais, vīrišķais vai jauktais –, un to iespējams noskaidrot, izanalizējot, kurā vietā uz ķermeņa mēdz uzkrāties tauki. Sievišķajam tipam liekie tauki vairāk koncentrēsies uz vēdera, kājām, vīrišķajam – augšpusē, respektīvi, uz pleciem, krūtīm, protams, arī uz vēdera, bet jauktajam tipam tie būs pa visu ķermeni.

Katram tipam atbilstoši tiek piemeklētas fiziskās aktivitātes, piemēram, sievišķīgajam tipam jāizvairās no augstas intensitātes slodzes, proti, skriešanas, lēkšanas. Piemērota ir peldēšana un mierīgi sporta veidi, parasti divas trīs reizes nedēļā.

Vīrišķā tipa sievietēm piemērota fiziskā aktivitāte ir izjādes ar zirgu, jo, sēžot tā mugurā, vairāk tiek izkustināta tieši ķermeņa augšpuse. Ja jāatbrīvojas arī no taukiem apakšdaļā, noderēs peldēšana, soļošana.

Pēc diagnostikas tiks izsniegta izdruka, kuri ir piemērotākie sporta veidi, vingrojumi un ar kādu regularitāti tie jāveic, kā arī atsevišķs pārskats par katru muskuli, respektīvi, kā tas jānodarbina.

Var gadīties, ka tiks ieteikts nepārspīlēt ar slodzi kādiem konkrētiem muskuļiem, bet tikai tos stiept. Ja liekais svars veidojas nevis tauku, bet gan muskuļu pārslodzes vai nepiemērotas fiziskās aktivitātes dēļ, intensīvu fizisku slodzi iesaka aizstāt ar jogu vai pilatēm.