
Tavs laimes hormons
Ir dažādas iespējas, kā sevi, savu psihi un ķermeni savest kārtībā.

Laimes hormons uz brīdi iegūstams ar šokolādīti, saldo bulciņu, glāzīti alkohola... Un, ja vēl nakts vidū jāgrabinās gar ledusskapi – tie gan ir būtiski signāli –, kaut kas taču jādara sevis labā.
Visi zina – fiziskās aktivitātes, sabalansēts uzturs, racionāls dienas režīms. Bet kur šajā kompānijā ir nepieciešamais laimes hormons?
Mūsu pašu sentēvu pirts gudrības un tradīcijas
– Pirtī iet attīrīties ar gaišām domām un sviedrējošām tējiņām (nevis alkoholu).
– Pirtī ķermeni lēnā garā izsviedrē; kļūst grūti – atpūšas...
– Pēršanās ar slotām ir maiga masāža ar tvaiciņiem, uzsitieniem un piespiedieniem, nevis ekstrēma iekaustīšana karstumā.
– Beigās iekrīti aukstā dīķī... Te nu šos laimes hormonus var pieražot pa pilnam un pat sagādāt rezerves dažām dienām.
Dziedniecisko masāžu pamatā ir Indijas, Ķīnas, Japānas un Taizemes metodikas ar jau gadu tūkstošos pārbaudīto domu – ķermenis un gars ir vienoti – iedarbojoties uz ķermeni, tu ārstē garu.
Ājurvēdiskā medicīna ietver filozofisko un medicīnisko paņēmienu kopumu, kuru pamatdoma – atjaunot enerģētiskos procesus ķermenī, tā atbrīvojot emocionālos blokus: gudri runājoties, iedarbojamies uz psihosomatisko mehānismu. Šīs masāžas ir izteikti relaksējošas, zināmā mērā meditatīvas: saspringtā muskulatūra atslābst, satrauktais prāts uz kādu brīdi nomierinās, siltās, smaržīgās eļļas slīd pa ķermeni, masāžas kustības mijas ar enerģētisko centru aktivizāciju, izraisot burvīgu siltuma un viegluma eiforiju. Mūsu ķermenis un dvēsele kaut uz šo brītiņu atceras, kā ir strādāt harmoniski... Veselība ir harmonija visos organisma procesos, nevis tad, kad kaut kas strādā aktīvāk, bet tā, kā ir pareizi jāstrādā.
Pie šādām enerģijas plūsmu un psihes darbības harmonizējošām masāžām pieder tauriņa pieskāriena masāža – ar ļoti vieglu pieskārienu sistēmu atgādinām ķermenim, kāda ir piemirstā laimes izjūta, šī ir masāžas metodika, kuru var apgūt ikviens un izmantot ģimenē – gan bērniem, gan vīriem, uz pāris stundām noņemot vai stipri mazinot sāpju sajūtu slimajiem pēc operācijām, traumām, atvieglojot māmiņām dzemdības un tik burvīgi palīdzot jaundzimušajam bērniņam vieglāk adaptēties šajā pasaulē.
Te atkal atgriežamies pie laimes hormoniem – tos var ķermenī atjaunot un sintezēt ne tikai iemīlēšanās fāzē, ne tikai nodarbojoties ar seksu, bet arī izmantojot dažādas metodes, kas katram šķiet tīkamākās.
Vēl viens paradokss – ja cilvēks ir laimīgs, apmierināts ar sevi (neatkarīgi no ķermeņa komplekcijas), viņš ir apmierināts ar apkārtējo pasauli, saviem apkārtējiem un smaidot spēj risināt vissmagākās situācijas mūsu nepavisam ne tik vienkāršajā dzīvē.