Tava apņemšanās programma
Dzīvesstils

Tava apņemšanās programma

Jauns.lv

Noteikti katru dienu sākšu ar kontrasdušu, vienmēr vakarā tīrīšu seju, vingrošu, vakaros neēdīšu... Negaidi īsto, vispiemērotāko mirkli, lai šīs apņemšanās sāktu pildīt. Sāc rīt vai jau šodien! Pirmie trīs soļi varētu būt kontrastduša, sporta nodarbības un vēlo vakariņu izskaušana.

Tava apņemšanās programma...

Kontrastdušas ir efektīvs līdzeklis cīņā ar tūsku, aptaukošanos un celulītu. Karstā un aukstā ūdens šaltu laikā katrā ādas šūnā paātrinās asinsrite, kas nozīmē, ka paātrināta tiek arī vielmaiņa un limfas attece. Jau pēc dažām kontrasta dušas procedūrām ievērosi, ka tava āda kļuvusi tvirtāka un elastīgāka. Turklāt kontrastdušas no rītiem palīdzēs atmosties un justies možai (arī tūska ap acīm mazināsies daudz ātrāk), bet vakaros kliedēs stresu un ļaus labāk iemigt. Visbeidzot – kontrastduša stiprina imunitāti, jo radina organismu pie gaisa temperatūras maiņām.

Izmēģini!

Lai kontrastduša būtu efektīva, ieteicamas piecas ūdens maiņas, sākot un beidzot ar auksto ūdeni. Katru posmu izturi 10 līdz 20 sekundes. Visbiežāk no kontrastdušas attur tieši aukstais ūdens. Tāpēc atceries, ka ūdenim nav jābūt ledaini stindzinošam. Sākumā tas var būt istabas temperatūrā (vai pat nedaudz siltāks), un tad pakāpeniski aukstā ūdens temperatūru samazini. Katrai pašai ir jājūt sava aukstuma robeža.

2. Fitness – vismaz reizi nedēļā

Psihologi dažādos pētījumos pierādījuši, ka cilvēki, kas regulāri nodarbojas ar sportu, ir optimistiskāki, retāk cieš no paaugstināta stresa un saaukstēšanās slimībām. Vingrojot ne tikai paātrinās organisma vielmaiņa un ar sviedru palīdzību tiek izvadīti toksīni, organisms arī aktīvāk izdala laimes hormonu –seratonīnu, kas uzlabo noskaņojumu un sniedz papildu enerģiju. Savukārt sēdoša darba veicējām jebkura vingrošanas nodarbība palīdzēs atslābināt saspringušos muskuļus. Vienu gan atceries – ja ar fitnesa palīdzību vēlies straujāk novājēt, tad uz vingrošanas nodarbībām jāiet vismaz trīs reizes nedēļā un fitnesa slodze ir jādažādo. Piemēram, nedēļā ieplāno vienu aerobās slodzes treniņu (aerobika, “body bike”, skrējiens uz slīdceliņa), stiepšanās nodarbību (pilates, joga, kalanētika) un muskuļus stiprinošo treniņu (“body toning”, ABS, ABL).

Izmēģini!

Ja tev vislabākā motivācija regulārai vingrošanai ir abonementa iegāde tuvējā sporta klubā, tad tā arī dari. Taču, ja esi pārliecinājusies, ka pat iepriekš samaksāta nauda neattur no slinkošanas, izmēģini šādu taktiku: atrodi draudzeni, kas arī vēlas sākt vingrot, ar viņu katru reizi pirms vingrošanas nodarbības sarunā tikšanos, kuru nevar atcelt. Lai vairotu azartu un atrastu sev piemērotāko fitnesa klubu gan cenas, gan piedāvāto pakalpojumu ziņā, visu janvāri (varbūt pat februāri) apmeklē dažādus sporta klubus, trenerus un viņu piedāvātās nodarbības.

3. Neēst pēc pulksten 18.00

Ja tas ir veids, kā vari sevi motivēt neaiziet gulēt ar pilnu vēderu, lai tā būtu, bet zinātnisks pamatojums, kas pierādītu, ka, ēdot vakariņas, cilvēki kļūst resni, līdz šim nav rasts. Galvenais, kas jāievēro, – starp pēdējo ēdienreizi un gulētiešanu vajadzētu būt vismaz trim stundām. Lai vakarā apēstajam ēdienam palīdzētu “sagremoties”, pēc vakariņām dodies vismaz 20 minūšu ilgā pastaigā.

Izmēģini!

Ja vēlies notievēt, ēd vismaz piecas reizes dienā, bet mazām porcijām. Vienas porcijas ieteicamais apjoms ir tavas dūres lielumā. Cik vien iespējams, uzturā atsakies no pusfabrikātiem, pārāk sālītiem, ceptiem, žāvētiem vai ļoti trekniem ēdieniem, kā arī dažādām kūciņām un citiem saldumiem.

kasjauns.lv/Foto: Bulls Press