4 mīti par sauļošanos. Atspēkojam tos!
Vai zināji, ka iedegt vari arī tad, ja diena ir apmākusies, un solārija aizsargkrēms tevi nepasargās, ja sauļosies dabiskajā saulītē? Graujam arī citus mītus par sauļošanos!
sauļojoties solārijā, vēlāk droši var sauļoties atklātā saulē un nav iespējams apdegt.
Nav taisnība: sauļošanās solārijā nepasargā no apdegšanas saules staros. Iespējams, cilvēks, kurš ziemas sezonā apmeklē solāriju, vasarā saulē var pavadīt nedaudz ilgāku laiku un izvēlēties aizsarglīdzekli ar mazāku SPF nekā cilvēks, kurš ziemā nesauļojas.
2. Mīts: sauļojoties solārijā un saulē, var izmantot vienu aizsarglīdzekli. Divu atšķirīgu līdzekļu tirgošana ir tikai mārketinga triks, lai patērētāji iegādātos dažādus kosmētiskos līdzekļus.
solārijā un saulē izmantojamo kopjošo līdzekļu sastāvs (filtri) atšķiras, jo ultravioletie stari vienā un otrā vietā ir dažādi, atšķiras arī ilgums, ko pavadām solārijā un ko saulē. Tāpēc, baudot sauli ārā, solārija krēms nederēs. Kopīgs var būt līdzeklis, ko lieto pēc sauļošanās.
ja diena ir apmākusies, nosauļoties nav iespējams.
Nav taisnība: lai nosauļotos, nevajag atrasties tiešos saules staros. Veselīgu ādas brūnumu var iegūt, ārā uzturoties arī dienās, kad ir nedaudz apmācies laiks. Turklāt nedaudz iesauļoties ir iespējams pat caur drēbēm — piemēram, apsedzoties ar kokvilnas palagu vai dvieli. Efektīvāk, ja apsedzas ar marlei līdzīgu audumu.
ja neeju sauļoties, saules aizsargkrēms nav jālieto.
Nav taisnība: pat, ejot uz darbu, saulei ir pakļautas rokas, seja, kakls, dekoltē. Tieši šajās zonās ādas veselību un jaunību gribas saglabāt visvairāk, jo ar krunkainu un pigmenta plankumiem klātu ādu par vakarkleitu ar dekoltē jāaizmirst. Tāpēc ir vērts pasargāt šīs zonas no pārliekas saules iedarbības.