Krīze mūs iegrūda finansiālā atkarībā no mātes. Kā izkulties?
Attiecības

Krīze mūs iegrūda finansiālā atkarībā no mātes. Kā izkulties?

Jauns.lv

„Nopirkām kredītā lielāku dzīvokli, jo tā vien likās, ka tūlīt pārdosim veco un dzīvosim laimīgi. Bet uznāca krīze, neizdevās... Trūkstošo kredīta summu samaksāt palīdz mana mamma, un no viņas puses ir sācies īsts terors," ģimenes portāla forumā atklāj kāda mammam.lv/tetiem.lv lasītāja.

Krīze mūs iegrūda finansiālā atkarībā no mātes. Kā...

"Tieku visādi pazemota. Mamma nosaka, kur iet, ko darīt, regulāri māca, ka nepareizi audzinu savu bērnu u.tml. Esmu pārliecināta, ka esmu laba māte: baroju bērnu ar krūti, dodu tikai veselīgu, mājās gatavotu papildēdienu, uzturu māju tīrībā, vedu mazo pastaigāties, auklēju un spēlējos ar viņu, gatavoju ēst vīram un vakarā esmu viņam laba gultā.

Man ir lielas izredzes dabūt darbu ārzemēs, bet vīrs nevēlas, lai es braucu. Pats braukt prom negrib, jo uzskata, ka dzīve šeit ir laba diezgan. Bet mēs taču pat savu kredītu nespējam nomaksāt un esam atkarīgi no vecāku dāvanām un laipnībām! Vīrietim jau 30 gadu, par karjeras izaugsmi nedomā. Kā izkulties? Un, kā atbrīvoties no mātes pazemojumiem? Tas, ka viņa mums palīdz finansiāli, padara viņu neciešamu! Bet, kā saka, kas maksā, tas pasūta mūziku...”  

Situāciju komentē individuālpsiholoģe un pāru konsultante Ineta Lazdāne:

„Lielākā problēma, ko saklausu šajā stāstā, ir vēlme būt pārāk labai – pārāk labai meitai, pārāk labai sievai, pārāk labai mammai, pārāk labai mājas saimniecei. Droši vien tas pats izpaužas arī darbā. Tas, protams, ir labi visiem, kas ar Tevi veido kaut kādas attiecības, bet katrā ziņā ne pašai. Cilvēks, kurš grib būt pārāk labs, uzņemas visu atbildību, un, lai cik paradoksāli tas neizklausītos, nonāk situācijā, kurā citi liek justies gluži pretēji.

Cīnies ar bezspēcību, mainot attieksmi

Runājot par vīru: manuprāt, viņš ir cilvēks, kurš pretēji Tev, negrib uzņemties atbildību, jo baidās, tāpēc nemeklē citu darbu, kas prasītu lielāku atbildību un pielāgošanos jauniem apstākļiem. Tāpēc arī braukt uz ārzemēm ir pārāk nedroši, jo nevar taču zināt, kas tur sagaida. Viņš vēlas dzīvot mierīgi, bez liekas atbildības un stresa.

Labākais, ko Tu šobrīd vari darīt, ir pieņemt situāciju, kāda tā ir, un meklēt veidu, kā uzlabot vai mainīt attiecības. Domājot par braukšanu uz ārzemēm, svarīgi izvērtēt riskus, ko tas slēpj. Vai ieguvums (materiālā stāvokļa uzlabošanās) būs zaudējumu vērts? Lai Tev izdodas rast labākos risinājumus!”