Kā pareizi sasaldēt un atkausēt zivis?
Dzīvesstils

Kā pareizi sasaldēt un atkausēt zivis?

Jauns.lv

Var saldēt gan saldūdens, gan sāļo ūdeņu zivis. Pirms saldēšanas jāiztīra un jāsadala atbilstoši gatavošanas veidam – sautēšanai var atstāt ar ādu, cepšanai panējumā jāsagriež jau vajadzīgos gabalos.

Kā pareizi sasaldēt un atkausēt zivis?...

Steikam griež šķēlēs ar visu muguras asaku, tad zivs būs sulīgāka. Mazās saldūdens zivis zupai var atstāt ar galvām un zvīņām, jāizņem tikai iekšas. Pirms saldēšanas zivs cieši jāietin pārtikas plēvē. Saldētas zivis nevajadzētu uzglabāt ilgāk kā divas nedēļas.

Vai var saldēt arī treknās zivis?

Jāņem vērā, ka saldētai zivij mainās struktūra. Tāpēc labāk nesaldēt treknās zivis – samu un zuti, jo tās maina garšu. Saldēts lasis nav piemērots sālīšanai, to gatavo, termiski apstrādājot.

Kā noteikt, vai saldēta zivs nav atkususi un sasaldēta vēlreiz?

Caurspīdīgā plēvē iesaiņotai zivij jābūt stiklveida ledus glazūrā. Ja sasalums līdzīgs sniegam, zivs ir atlaidināta un sasaldēta vēlreiz, zaudējot kvalitāti.

Kā pareizi atkausēt zivi?

Sasaldēto zivi nav ieteicams atkausēt mikroviļņu krāsnī vai siltā ūdenī. Tā jāatlaidina lēni, vislabāk istabas vai pat nedaudz zemākā temperatūrā. Zivi ieteicams ietīt pārtikas plēvē vai pārsegt ar foliju, lai tā kūstot neapžūtu. Neatkausētu zivi ledusskapī var glabāt apmēram 8 stundas.

Ko un kā labāk gatavot no atkausētajām zivīm?

Izturīgākas ir saldūdens zivis – līdakas, zandarti un citas. Tās pēc atkausēšanas nekļūst drupanas, bet ir stingras. Zandartu var cept, sautēt, vārīt zupā. Asakaino līdakas gaļu labāk vairākas reizes samalt un sacept kotletēs. Visdrupanākā un sausākā ir menca, to vislabāk gatavot sacepumos. Jūras velns piemērots tikai cepšanai, arī jūras mēles filejas var grilēt vai cept. Atlaidinātas tīrītās garneles ir jau gatavas, tas var aprasināt ar citronu sulu un pievienot ēdieniem. Kalmārus un astoņkājus atkausē, tad gatavo atbilstoši receptēm.

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Kalaus/ LETA