Kā pareizi izņemt ērci?
Ja ērce piesūkusies, tā jānoņem. Labāk, ja to dara mediķis, bet īpaši kavēties nedrīkst, – ja ērce ilgāk atrodas ķermenī, paaugstinās Laima slimības risks.
Pirms ērces izvilkšanas ar spirtu dezinficē piesūkšanās vietu. Ar tievu pinceti satver ērci pēc iespējas tuvāk ādai un, cenšoties nesaspiest, lēni velc ārā. Ērci nekādā gadījumā nedrīkst saspiest vai sažņaugt, lai tās ķermeņa šķidrums nenonāk uz ādas. Ērci nedrīkst griezt, durt vai raut, jo tās mutes daļa var palikt ādā un inficētais šķidrums no ērces var iekļūt brūcē.
Pēc ērces noņemšanas, piesūkšanās vietu apstrādā ar joda tinktūru, odekolonu vai spirtu. Rokas obligāti nomazgā ar ziepēm. Nepieskaries ērcei ar pirkstiem, jo infekciju izraisītāji var nokļūt organismā caur mikrotraumām ādā vai pieskaroties gļotādām. Ja nav pincetes un ērce jāvelk ar pirkstiem, tās satveršanai izmanto audumu, papīru, salveti vai gumijas cimdus. Vari izmantot diega cilpu, ko apsien ap ērces snuķīti pēc iespējas tuvāk ādai, un, velkot aiz galiem, izņem ērci. Ja koduma vietā sāk palielināties apsarkums vai ir citas sliktas pašsajūtas pazīmes, apmeklē ģimenes ārstu vai tuvāko ārstniecības iestādi.
Latvijas Infektoloģijas centrā ērces noņem bez maksas – no plkst. 9 līdz 20 Vakcinācijas kabinetā, pārējā diennakts laikā – Uzņemšanas nodaļā.