9 soļi, kā iegūt ērtu virtuvi
Nemāni sevi ar domu, ka kāds cits izveidos tev omulīgu virtuvi. Vislabāko rezultātu iegūsi, ja vispirms tiksi skaidrībā, kas ir svarīgi un nepieciešams tieši tev, un tikai pēc tam meklēsi meistaru vai dizaineru. Lūk, 9 padomi ceļā uz ērtu virtuvi.
1. Nosaki minimumu, bez kā virtuvē nevari iztikt. Pārējo komplektēsi, ņemot vērā telpas izmērus un finansiālās iespējas.
2. Apskati virtuvju paraugus žurnālos un katalogos, lai saprastu, kāds stils un apdares materiāli šķiet vispiemērotākie tavai virtuvei.
3. Pārdomā ne tikai savu darbošanos virtuvē, ērtākos skapīšu durtiņu vēršanās virzienus un atvilktņu izvietojumu, bet arī to, cik bieži iepērcies, kā pirkumu ienes virtuvē, kur to novieto, izsaiņo, kur un kā glabā produktus utt. Tas plānojot palīdzēs domāt par funkciju.
4. Izpēti telpu – sienu izvirzījumus, palodzes, durvju vēršanās virzienus, komunikāciju atrašanās vietas – un izmēri to. Mērot leņķus un mēbeļu dziļumus, ņem vērā, ka attālumi pie grīdas un, piemēram, 50 cm augstāk var atšķirties, ja sienas nav taisnas. Tas svarīgi, pasūtot mēbeles.
5. Ņem vērā, ka pirms telpas remonta veiktie izmēri samazināsies, ja sienas tiks apšūtas ar ģipškartonu vai klātas flīzēm.
6. Uzzīmē virtuves shēmu mērogā un atzīmē tajā vēlamo mēbeļu un tehnikas izvietojumu. Tā būs vieglāk saprast, cik lielu platību aizņems mēbeles, cik daudz vietas atliks kustībai un kāds iekārtojums būs visērtākais. Varēsi arī vizuāli izsekot, cik parocīgs ir maltītes gatavošanas ceļš – novietne → mazgāšana → apstrāde → gatavošana → pasniegšana → novākšana.
7. Pārdomā apgaismojumu un elektrības rozešu skaitu un vietu. Lai strādāt būtu ērti, bez vispārējā apgaismojuma jāapgaismo arī katra zona atsevišķi. Arī rozešu nekad nav par daudz. Visu atzīmē plānā.
8. Izpēti cenas un piedāvājumu. Pēc tehnikas, darba virsmu un mēbeļu furnitūras izmaksām varēsi spriest, kāda summa jāierēķina virtuves pārvērtībām. Piemēram, ja visa nepieciešamā tehnika kopā maksā 300 latu, tad nekādi nevarēsi nokomplektēt virtuvi par 400 latiem, kā varbūt iepriekš plānots.
9. Ņemot līdzi shēmu, dodies pie meistara vai dizainera.
Žurnāls "
100 Labi Padomi " / Foto: Shutterstock