Cilvēkiem, kuri katra vārda galā skandina „es”, ir psiholoģiskas problēmas
Kaseles universitātes (Vācija) pētnieki veikuši pētījumu, lai noskaidrotu, kādas īpašības raksturīgas cilvēkiem, kuri mēdz lietot vārdu "es" un ar ko viņi atšķiras no tiem, kuru leksikā biežāk sastopams vārds "mēs".
Dr. Johaness Cimmermans veicis pētījumu, aptaujājot 15 vīriešus un 103 sievietes. Šajā aptaujā viņš respondentus rūpīgi izprašņāja par viņu dzīvi, pagātnes notikumiem, attiecībām ar vienaudžiem un viņu pašapziņu.
Pētījumā noskaidrojās, ka personām, kuras katra vārda galā saka "es", ir bijušas psiholoģiskas problēmas un daudz sarežģījumu attiecībās ar apkārtējiem cilvēkiem. Viņi vienmēr ir gaidījuši, lai citi velta viņiem pastiprinātu uzmanību, un nespēj ilgu laiku palikt vienatnē, jo alkst pēc sabiedrības, kas viņus apbrīnotu, raksta portāls The Daily Mail.
Turklāt cilvēki, kuri runājot bieži izmanto vienskaitļa pirmās personas formu, ir vairāk tendēti uz depresiju, trauksmi, viņus biežāk mēdz piemeklēt veģetatīvās distonijas lēkmes.
Pētnieki noskaidrojuši, ka, ja persona sarunājoties bieži lieto vārdu "es", tas liecina par vēlmi izcelties no pūļa, parādīt sevi kā indivīdam, neatkarīgai personībai, kurai ir vitāli svarīga apkārtējo uzmanība.
Savukārt cilvēki, kuri biežāk lieto formu „mēs”, ir tā sauktie „komandas spēlētāji”, viņiem ir svarīgi veidot labas attiecības ar apkārtējiem, būt par daļu no grupas.