Bīstamā atkarība: iepirkšanās. Kāpēc sievietēm tā patīk klīst pa veikaliem?
Lai arī iepirkšanās bauda šķiet visnekaitīgākā no visām atkarībām, tā var „iecirst” vislielāko robu tavā finanšu budžetā. Ko ir vērts zināt, lai tas nenotiktu, skaidro Sieviesuklubs.lv.
Vispirms par to, kāpēc iepirkšanās sagādā prieku un gandarījumu:
Laikojot tērpus, iegremdējamies fantāziju pasaulē, aizmirstam pagātni un aizdomājamies par nākotni. Šādi fantazējot, labā smadzeņu puslode var atpūsties.
Iegādājoties jaunu apģērbu, ceļam savu pašapziņu
Gribot negribot, uzvelkot ko jaunu, iztaisnojam muguru un pārstājam skatīties uz kurpju purngaliem.
Valkājot to, kas pašam patīk, jūtamies nozīmīgākas un svarīgākas.
Iepriekš minētais patiesībā nav nekas slikts un varētu pat pielīdzināt savdabīgam psihoterapijas seansam. Problēmas sāk rasties brīdī, kad iepirkšanās sāk kļūt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, bez kuras vairs nav iedomājama tava dzīve. Nedēļu pēc algas dienas pārtikas iegādei atliktā nauda jau ir iztērēta un tu esi ķērusies klāt naudai, kura bija atvēlēta neparedzētiem izdevumiem.
Savukārt vēl pēc nedēļas tu apsver iespēju nenomaksāt kādu rēķinu, lai varētu nopirkt fantastiski skaistas kurpītes, kuras esi ieraudzījusi kārtējā veikala izpārdošanā. Lai tā nenotiktu vienmēr vērts atcerēties – lai kā negribētos, vispirms jānomaksā visi rēķini! Tie ir ikmēneša paši svarīgākie maksājumi.
Tāpat pirms pirkšanas vienmēr jāizvērtē:
kādām vajadzībām tev noskatītā manta ir nepieciešama? Ko tev tā dos? Cik ilgam laikam tev tā derēs/kalpos?
Un vēl atceries, ka bieži lielveikalos un apģērbu veikalos ir parādīta jaunā cena ar atlaidi, bet iepriekšējās cenas nemaz nav. Vai arī iepriekšējai cenai ir mazliet pielikts klāt un pēc tam uzliktā summa kā atlaide noņemta nost. Kā rezultātā iznāk, ka pērc par to pašu cenu, kas bija pirms akcijas.