Ābols slaidumam un skaistumam. Receptes
Diētas, kuros izmanto ābolus vai ābolu etiķi, ir īpaši efektīvas.

Ābols slaidumam un skaistumam. Receptes

Jauns.lv

Āboli ir īsta Latvijas dabas bagātība. Tie satur virkni veselībai nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas, aminoskābes, augļskābjes un lieliski noder arī ādas kopšanai.

Ābols slaidumam un skaistumam. Receptes...

Ābolos nav holesterīna, tajos ir maz tauku un nātrija, tie ir labs kālija avots. Viens vidēji liels ābols nodrošina piecus gramus šķiedrvielu, uzņemot tikai aptuveni 80 kaloriju (vidējā dienas norma ir 25 grami šķiedrvielu). Ābolos esošās pektīnvielas labvēlīgi iespaido gremošanas sistēmas darbību. Augstā dzelzs satura dēļ āboli ieteicami tiem, kas slimo ar mazasinību, bet tajos esošie fitoncīdi palīdz izsargāties no saslimšanām, tāpēc tos īpaši ieteicams iekļaut uzturā vīrusu sezonā.  

Ābolu sulas fermentācijas procesā iegūst ābolu etiķi. Ir pat īpašas ābolu etiķu diētas, jo tas nodrošina taukus dedzinošu efektu.  Pateicoties pektīniem, kuru ir ļoti daudz ābolu etiķī – tas palīdz notievēt, izvadot no organisma liekās šlakvielas un regulējot vielmaiņas procesu organismā. Bez tam, ābolu etiķis normalizē nātrija-kālija balansu, kas mazina apetīti. Ābolu etiķī atrodamas arī vērtīgas minerālvielas, piemēram, mangāns, magnijs, kalcijs, silīcijs un dzelzs, kas darbojas osteoporozes profilaksei.

Ābols satur organiskās skābes un antioksidantus, kas rūpējas par sejas ādas skaistumu
Ābols satur organiskās skābes un antioksidantus, kas rūpējas par sejas ādas skaistumu

Ābolu sastāvā esošais lielais skābju īpatsvars ir vērtīgs sejas ādas kopšanai, jo  nodrošina ādas attīrīšanu un balināšanu. Regulāri izmantojot ābolus mājas procedūrās iespējams panākt profesionālais procedūrai līdzvērtīgu rezultātu, samazinot vasarā iegūtos pigmenta plankumus un tonizējot ādu. Lai panāktu reālu rezultātu, maskas jālieto kursa veidā – kā minimums 15 reizes ar pāris dienu intervālu. No ābolos esošajiem antioksidantiem ādai īpaši nepieciešams ir C vitamīns, kas aizsargā šūnas no brīvo radikāļu iedarbības. C vitamīns stimulē kolagēna sintēzi un uzlabo ādas elastību. Visvērtīgākais C vitamīna avots ir mūsu pašu skābie antonovkas šķirnes āboli. Ābolos esošie vitamīni un fitoncīdi  pastiprina vielmaiņu ādas šūnās, bet kālijs, magnijs, fosfors, kalcijs un dzelzs baro ādu un veicina šūnu atjaunošanos.

Noderīgas receptes veselībai un skaistumam

Veselības salāti

Nepieciešams: 3 āboli, 3 burkāni, saujiņa grauzdētu lazdu riekstu, diedzētas redīsu sēklas (tās var aizstāt ar diedzētiem kviešiem), diedzētas lēcu sēklas, 2 ķiploku daiviņas, pētersīlis.

Mērcei: ābolu etiķis, sāls, cukurs, svaigi malti melnie pipari, olīveļļa.

Pagatavo:

•    Burkānus un ābolus sagriež (vai sarīvē) salmiņos.

•    Visu sajauc.

•    Gatavo mērci: ābolu etiķī izšķīdina sāli un cukuru, pievieno melnos piparus, maisot tievā strūkliņā lej klāt olīveļļu. Gatavo mērci pārlej salātiem

Ābolu etiķis notievēšanai

Uz1 glāzi ūdens ņem1 ēdamkaroti ābolu etiķa, sajauc un der no rītiem, 30 minūtes pirms ēšanas.

Sejas maska ar ābolu etiķi

Vienu olu samaisi ar tējkaroti medus un ceturtdaļu tējkarotes etiķa. Paturi iegūto masu uzs sejas  aptuveni 20 minūtes, pēc tam noskalo seju ar siltu ūdeni.

Sejas toniks

Uz 100 gramiem ūdens ņem tējkaroti ābolu etiķa un izmanto kā sejas toniku ikdienas sejas attīrīšanai.

Matu skalojamais līdzeklis ar ābolu etiķi.

2 glāzēm silta ūdens pievieno 2 ēdamkarotes ābolu etiķa un skalo matus pēc mazgāšanas. Regulāri lietojot mati kļūst mīksti, atjaunojas spīdums un pazūd blaugznas.

Ābolu maskas ādas kopšanai

Paņem gabaliņu marles, saloki vairākās kārtās un izgriez caurumiņus acīm. Izmērcē marli svaigi spiestu ābola sulā. Paturi uz sejas 15 minūtes. Palīdz attīrīt un tonizēt ādu, kā arī sašaurina poras.

Sarīvē ābolu un pievieno tam vienu tējkaroti izkausēta sviesta. Pagaidi, līdz masa atdziest un izmanto sejas, lūpu un roku ādas mīkstināšanai.

Sarīvē  ābolu, pievieno tējkaroti biezpiena, ēdamkaroti samaltu auzu pārslu, ½ karoti piena vai krējuma. Paturi 15 – 20 minūtes. Paredzēts nogurušai, tonusu zaudējušai ādai.

Kasjauns.lv/Foto: shutterstock