9 mīti par sejas ādas kopšanu ziemā
Vai zini, kā pareizi kopt sejas ādu ziemas sezonā? Šo jautājumu aptver daudzi mīti, ko nolēmām vienreiz un pavisām reizēm kliedēt vai apstiprināt.
Jo biezāks krēms, ko labāk mitrina
Tas, ka krēms ir biezs, ne vienmēr norāda uz tā mitrināšanas spējām. Patiesībā var izrādīties tieši otrādi, jo pārāk liela lipīdu koncentrācija neiesūcas ādā un liek tai izskatīties neveselīgai un nogurušai. Papildu mitrināšanu ādai vari sniegt ar serumu, jo tajos ir ļoti aktīvas sastāvdaļas. Virs tā klāj krēmu, lai āda ziemā būtu ne tikai mitrināta, bet arī pasargāta.
Ja debesis ir apmākušās, saules aizsargkrēms nav vajadzīgs
Nav taisnība! Saules aizsarglīdzekļi ar SPF jālieto visu cauru gadu. Mākoņi nedarbojas kā aizsargfiltrs ultravioletajiem stariem, kas lielā mērā vainojami pie krunku veidošanās un padziļināšanās. Lai nebūtu jānopūlas, atrodi dienas krēmu ar nelielu SPF – sākot no 15, lai tas mitrinātu un aizsargātu tavu ādu. Vēl labāku efektu panāksi, ja pirms krēma būsi uzlikusi antioksidantiem bagātu serumu.
Taukainas ādas īpašnieces var iztikt bez mitrinoša krēma
Aukstums atstāj iespaidu uz jebkura tipa ādu, pat taukainu. Ja neaizsargāsi ādu ar krēmu, tā kļūs jutīga pret kaitīgiem ārējās vides faktoriem. Ja tava āda ir sevišķi taukaina, var izlīdzēties ar gēlveida vai losjona tipa mitrinātāju. Taču kombinētai ādai nepieciešami divi dažādi mitrinātāji – vieglākais uz T-zonas, bet bagātīgāks uz vaigiem, kas aukstajā laikā kļūst sausi.
Tieši otrādāk! Eksfoliācija veicina šūnu atjaunošanos. Šajā laikā turpini regulāri lietot skurbi, tikai pēc tam arī uzliec mitrinošu masku vai krēmu, jo eksfoliācija nojauc ādas dabīgo aizsargbarjeru. Šāda režīma ievērošana patiesībā var atbrīvot no sausajiem ādas pleķīšiem.
Dušošanās karstā ūdenī palīdz saglabāt ādas mitruma līmeni
Pēc ienākšanas no āra mums dažreiz šķiet vilinoša karsta duša. Taču mazgāšanās ļoti siltā ūdenī pamatīgi sausina ādu. Tas sākas jau no 37 grādu temperatūras. Ja tomēr ļoti vēlies karstu dušu, pārliecinies, ka tā nav ilgāka par piecām minūtēm un izmanto maigu dušas želeju, kurai nav pārāk spēcīgas smaržas. Pēc tam uz mitras ādas uzklāj losjonu.
Tavai ādai nāks par labu, ja pēc iespējas vairāk laika pavadīsi iekštelpās
Zema gaisa temperatūra patiešām atņem mitrumu tavai ādai. Bet palikšana iekštelpās, kur pilnā sparā darbojas apkure, nav sevišķi labāk. Tāpēc izbaudi pastaigas ārā, savukārt mājās parūpējies par pienācīga mitruma līmeņa uzturēšanu. Visefektīvākais līdzeklis ir gaisa mitrinātājs, kas, starp citu, novērš arī matu elektrizēšanos.
Regulāra lūpu balzama uzklāšana pasargā no sprēgāšanas
Patiesība: Tikai tad, ja esi atradusi īsto balzamu. Dažas lūpu balzamos bieži sastopamas izejvielas patiesībā var radīt pretēju efektu. Minerāleļļa uz lūpām izveido kārtiņu, un tava āda pārtrauc lipīdu ražošanu. Savukārt ķīmiskās smaržas un garšas sausina trauslo ādu uz lūpām. Dermatologi iesaka izvēlēties tādu balzamu, kura sastāvā ir vai nu dabīgās eļļas, vai arī šī vai sviests. Sasprēgājušas lūpas kārtīgi noskrubē un pēc tam uzliec balzamu, lai tās atkal būtu maigas. Supernoturīgās lūpu krāsas noliec glabāties līdz pavasarim, jo tās sausina lūpas.
Ziemā ādai jāatpūšas – nekādu sejas procedūru!
Gluži pretēji. Ziemas periods ir ļoti piemērots dažādām lāzerprocedūrām, ķīmiskiem pīlingiem – viss kas saistīts ar ādas atjaunošanu. Uzsākot procedūru, ādai nevajadzētu būt iesauļotai, savukārt pēc tam to nedrīkstēs pakļaut spēcīgai saulei, kāda tā ir vasarā. Noteikti neaizmirsti pēc procedūras kopt ādu pēc ārsta norādījumiem.
Aukstumā āda iegūst dabīgu, veselīgu sārtumu
Kapilāru plīsumi uz vaigiem nav vis veselīgi. Sliktākajā gadījumā tas var novest pie nepārejoša apsārtuma – rozācijas. Jutīgas ādas īpašniecēm sevišķi jāpiesargās no auksta un spēcīga vēja. Pirms iziešanas jāuzliek aizsargājošs krēms, un daļu sejas var aizsegt ar šalli. Pēc ilgākas uzturēšanās aukstumā un vējā nomierini ādu ar mitrinošo krēmu.