Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Modes muzejā notiks lekcijas par 80. gadu modi, stilu un populāro kultūru 2

Mode
2019. gada 26. augustā 15:26 2019. gada 26. augustā 15:26
  Pastaiga
12. un 13. septembrī Modes muzejā ar divām lekcijām viesosies Maskavas Valsts universitātes pasniedzēja Nataļja Tolkunova. Lekcijas notiks Modes muzeja lekciju cikla «Eksperti par modi un stilu» ietvaros un ļaus uzzināt vairāk par 80. gadu modi, stilu un populāro kultūru, Pastaiga.lv informē muzeja pārstāvji.

12. septembrī plkst. 18.30 notiks lekcija «80. gadi modē: toreiz un tagad», kas veltīta ieskatam 80. gadu modē. Jau vairākus gadus modes dizaineri aizrautīgi apspēlē un interpretē spilgtākās 80. gadu modes iezīmes un raksturīgo apgrieztās trapeces siluetu, savukārt mūsu ikdienas garderobē ir virkne apģērbu un aksesuāru, kas pirmo popularitātes vilni piedzīvojuši tieši 80. gados un tagad ir tikpat aktuāli kā toreiz.

Foto: Publicitātes foto

Mainās krāsas un materiāli, taču krāsainā, skulpturālā un ģeometriskā 80. gadu mode aizvien iedvesmo. Lekcijā būs iespējams uzzināt vairāk par 80. gadu modes spilgtākajām iezīmēm un ietekmīgākajiem dizaineriem, kā arī par šīs ekstravagantās desmitgades stila izpausmēm mūsdienās.

13. septembrī plkst. 18.30 notiks otra Nataļjas Tolkunovas lekcija «80. gadu popkultūras ikonas un mode». Tās galvenā tēma – 80. gadu populārā kultūra. Tā bija desmitgade, kad populārā kultūra – TV seriāli, MTV, Holivudas kino, dziedātāji un grupas – ietekmēja modi spēcīgāk nekā jebkad agrāk. Estrādes mākslinieku vai filmzvaigžņu stils televīzijā un žurnālos bija redzams miljoniem, un daudzi cilvēki, īpaši jaunieši, kopēja savu elku ģērbšanās stilu vai vismaz iedvesmojās no tā.

Foto: Publicitātes foto

Stils un ietekmes svārstījās no «Dinastijas» greznajām kleitām līdz Madonnas mežģīņu pirkstaiņiem, no princeses Diānas kostīmiem un cepurēm līdz hiphopa mūziķu treniņtērpu kultūrai. Lekcijā varēs uzzināt vairāk gan par 80. gadu popkultūras spilgtākajām ikonām, gan par to stila ietekmēm tā laika modē.

Lekciju autore Nataļja Tolkunova – žurnāliste, Maskavas Valsts universitātes pasniedzēja, Aleksandra Vasiļjeva māsa. Šarmantā un erudītā lektore jau ne reizi vien ar lekcijām viesojusies Modes muzejā.

Foto: Publicitātes foto

Lekcijas krievu valodā.
Biļetes cena: 15 EUR, pērkot biļetes uz abām lekcijām – 25 EUR. Biļetes nopērkamas muzeja kasē Grēcinieku ielā 24.

Muzeja pārstāvji atgādina, ka vēl līdz oktobra vidum Modes muzejā apskatāma 80. gadu modei veltītā izstāde «Spožie astoņdesmitie» – tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Izstādē eksponēti izcilu desmitgades modes dizaineru tērpi, 80. gadu spilgtā un atpazīstamā ielu mode, kā arī Katrīnas Denēvas, Mārgaretas Tečeres un Allas Pugačovas tērpi.

Saistītās ziņas

Modes "zero waste" jeb industrija, kas piesārņo vairāk nekā visas lidmašīnas un kuģi kopā 6
Ieva Kreišmane izkāpj no komforta zonas un kļūst par "Pastaigas" vāka modeli
"Pirms viņa biju tikai grandžīga meitene" - slaveni modes pāri un viņu īpašās attiecības 10

Vēl portālā

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 4
Aprūpes centra "Mārsnēni" vadītāja neizpratnē, kādā veidā Covid-19 infekcija ieperinājusies iestādē 7
Stipri sitas sirds. Vai veģetatīvā distonija? Atbild speciālists 3
Skatīt visus komentārus

Принц Уильям рассказал о самом потрясающем моменте в жизни после гибели принцессы Дианы

Чудовищно: женщина насиловала дочь и публиковала видео в соцсети