Ilgdzīvošanas eksperts nosauc 5 soļus, kas palīdzēs paildzināt mūžu
Sagaidot 2024. gadu, aptuveni trešdaļa cilvēku dos sev Jaungada solījumus. Kā raksta "Fox News Digital", daudzi no tiem būs saistīti ar vēlmi dzīvot garāku un veselīgāku dzīvi.
Neirologs un ilgdzīvošanas eksperts Brets Osborns iesaka ievērot piecus pārbaudītus principus veselības uzlabošanai:
ievērojiet pretiekaisuma diētu ar zemu glikēmisko indeksu.
Katram produktam piešķir balli no 0 līdz 100 atkarībā no tā, kā tas ietekmē cukura (glikozes) līmeni asinīs atbilstoši glikēmiskajam indeksam. Zemas skalas produktiem ir minimāla ietekme.
Dakteris iesaka ēst ēdienu ar bagātīgu tauku daudzumu (olīveļļu, avokado, riekstus un sviestu), lai pieradinātu savu ķermeni dedzināt taukus cukura vietā un mērenu olbaltumvielu daudzumu (no netaukainas gaļas un zivīm) muskuļu masas uzturēšanai.
Dodiet prioritāti spēka treniņiem. Pēc Osborna teiktā, muskuļu masas zudums ir saistīts ne tikai ar vājumu, bet arī ar kognitīvo funkciju samazināšanos, tāpēc ir tik svarīgi muskuļus aizsargāt ar spēka treniņu palīdzību. "Bāzes, bet efektīvi" vingrinājumi, kas ir jebkuras spēka treniņu programmas pamats: pietupieni, augšējās preses vingrojumi, svaru vilkšana no zemes, atspiešanās guļus, pievilkšanās.
Sekojiet savam asinsspiedienam. Nav vienkāršāka veida, kā samazināt vecuma saslimšanu risku, kā kontrolēt savu asinsspiedienu, norādīja ārsts. Viņš iesaka iegādāties automātisko arteriālā spiediena mērītāju un pierakstīt rādītājus.
Pēc ārsta domām, labākais veids, kā uzturēt veselīgu asinsspiedienu, ir pareizs uzturs, ikdienas fiziskās aktivitātes un centieni mazināt stresu. Arī tādas piedevas kā magnijs, biešu ekstrakts un omega-3 taukskābes var palīdzēt samazināt asinsspiedienu.
Regulāri nododiet asins analīzes. Cilvēkiem novecojot, iekaisums pastiprinās, hormonu līmenis krītas un cukura līmeni asinīs regulēt kļūst arvien grūtāk, brīdināja Osborns. Asins analīze palīdzēs laikus iejaukties un vajadzības gadījumā labot to vai citu rādītāju.
Kontrolējiet stresa līmeni. Osborns norādīja, ka optimāla stresa pārvaldība ir viens no būtiskākajiem vispārējā veselības stāvokļa faktoriem. Galvenais ir stresa hormona kortizola noregulēšana. Hroniski paaugstinātie līmeņi saistīti ar hipertoniju, rezistenci pret insulīnu vai prediabētu, kā arī zemu testosterona līmeni, no kuriem pēdējais ietekmē enerģijas un libido līmeni, sacīja ārsts.