foto: Pexels.com
Noderīgi ikdienā

Kā nevajag glābt ūdenī iekritušu telefonu: 3 galvenās kļūdas

Jauns.lv

Zināms, ka viedtālruņi ar ūdeni nedraudzējas, taču dažkārt nepatikšanas tomēr gadās un mobilās ierīces var ciest no mitruma iedarbības. Daudzi, domājot, ka viss beigsies labi, nekavējoties mēģina ierīci ievietot burkā ar putraimiem, bet kāds cits - nosusināt viedtālruni ar fēna palīdzību.

Tomēr šīs darbības ir kļūdainas un var novest ne tikai pie nopietna ierīces bojājuma.

Telefons iegāzies ūdenī: ko kategoriski nedrīkst darīt

Ieslēgt to. Ja viedtālruni ieslēdz mitrā stāvoklī, ir liels risks izraisīt īssavienojumu un pārkaršanu, kas var radīt vēl nopietnāku ierīces bojājumu.

Žāvēt ar fēnu, pūst iekšā vai kratīt. Fēns var sabojāt jutīgos elementus viedtālruņa iekšienē un padziļināt bojājumu. Savukārt kratīšana un mēģinājumi izpūst ūdeni vairumā gadījumu noved pie tā, ka pilieni tiek iedzīti visgrūtāk pieejamākajos leņķos.

Censties viedtālruni izjaukt. Nebūt ne visiem ir pieredze mobilo ierīču izjaukšanā un salikšanā, un iespēja kaut ko sabojāt ir gana liela.

Tā vietā pēc iespējas ātrāk jāizslēdz viedtālrunis un jāizņem baterija, ja tas ir iespējams. Tad ierīce jāietin papīra dvieļos vai salvetēs un jāatstāj sausā vietā izžūšanai. Var izmantot arī silikagēla maisiņu mitruma uzsūkšanai.

Ja ierīce pēc izžūšanas nedarbojas, jāvēršas pie speciālista. Jo mazāk paies laiks, jo vairāk aparātam izredžu palikt darbspējīgam, raksta UNIAN.

Ņem vērā nākotnē

Izvēloties viedtālruni, pievērsiet uzmanību, vai tā raksturojumos ir minēts IP67 vai IP68. Ja tā, tad tas nozīmē, ka pirmajā gadījumā viedtālrunis nebaidās no putekļiem un īstermiņa iegrimšanas ūdenī, otrajā – no putekļiem un ilgākas iegrimšanas. Tāpēc, iegādājoties telefonu ar IP67 un IP68, jūs izdarāt tālredzīgu izvēli par labu ierīcei, kas ilgāk jums kalpos.