Vai dzīvokļa remontu labāk veikt pašam vai algot strādniekus?
Kad sāk rasties aizdomas, ka pienācis laiks mājokļa remontam, vislielākās galvassāpes, protams, mums sagādā gaidāmās milzīgās izmaksas. Materiāli un jaunās iekārtas vien kopā veido iespaidīgu summu, bet ja tam klāt vēl jārēķina speciālistu pakalpojumu izmaksas, kopsumma ātri vien ir tūkstošos. Ne visi to var atļauties, tāpēc rodas jautājums – varbūt tomēr varam darbu veikt pašu spēkiem?
Vai kādam ģimenē ir pieredze remontdarbos?
Ja kāds no ģimenes locekļiem ir ar pieredzi darbā ar rokām un nebaidās no instrumentiem, dažādus darbiņus noteikti varat mēģināt veikt paši, bet ja tomēr situācija ir tieši pretēja, esiet uzmanīgi! Mēdz teikt, ka skopais maksā divreiz, tāpēc nevajadzētu izvairīties no meistaru algošanas tikai un vienīgi tāpēc, ka nevēlaties maksāt. Pavirši paveikts darbs beigu beigās var izmaksāt vairāk, ja pēc laika izrādīsies, ka svaigi ieklātais grīdas segums vannas istabā ir appludinājis lejas stāva kaimiņus.
Ir vērts painteresēties arī savā paziņu lokā, varbūt kāds no draugiem ir prasmīgs remontdarbu jautājumos un labprāt asistēs par samaksu, kas ir ievērojami mazāka nekā tā, ko prasa speciālisti.
Vai vari atļauties nolīgt prasmīgu meistaru?
Kā zināms, dzīvokļa remonts ir dārgs prieks. Vidēji vari rēķināt, ka kosmētiskā remonta darba izmaksas variēs aptuveni no 90 līdz 250 eiro par m2. Sareizini šo skaitli ar sava mājokļa platību un padomā, vai to vari atļauties bez galvassāpēm.
Kad meklē speciālistus, seko līdzi tam, kā ir norādīta pakalpojuma cena – par paveikto darbu vai kā stundas likme. Drošāk būs izvēlēties pirmo variantu, lai vari uzreiz rēķināties ar kopējo summu, un tad arī zināsi, ka meistars nevelk darbu garumā tāpat vien.
Darbu sadale
Iespējams, vislabākais variants ir nevis atstāt pilnīgi visu speciālistu ziņā un arī neuzņemties remontu no A līdz Z pašam. Apsver kompromisu – izdarīt vienkāršākos darbus pats, tādējādi ietaupot par šo darbu apmaksu, bet sarežģītākos darbus atstāt speciālistu ziņā. Tādus darbiņus kā sienu krāsošana varat veikt ģimenes lokā vai ar draugu palīdzību, vienlaikus labi pavadot laiku. Vari pat sarīkot remonta ballīti vai krāsošanas sacensības starp bērniem, kur uzvarētājs, kuram visrūpīgāk izdevies nokrāsot savu sienas daļu, saņem balvu!
Padomā arī par to, vai ir vērts remontam ziedot lielu daļu sava laika. Ja remonta dēļ nākas ņemt atvaļinājumu, varbūt tomēr ietaupītais laiks ir vērtīgāks par iztērēto naudu?
Ja plāno drīzumā veikt remontu savā vannas istabā, lasi arī Vivus.lv bloga rakstu 10 ieteikumi, kā izremontēt vannas istabu ar nelielu budžetu!