Noderīgi ikdienā
2022. gada 7. februārī, 16:35
4 kļūdas dvieļu lietošanā, kas tos padara par ideālo vietu baktērijām
Dvieļa uzdevums ir ne tikai nosusināt ādu jebkurā ķermeņa vietā, bet arī gādāt par asinsriti, labsajūtu un veselību kopumā. Taču arī par pašu dvieli ir pienācīgi jārūpējas.
Ko darām nepareizi?
- Dvieļus mainām pārāk reti. Par to, cik bieži vajadzētu mainīt dvieli, pat higiēnas speciālistiem viedokļi atšķiras. Kad noslaukāmies, dvielis kļūst mitrs un tajā rodas ideāli apstākļi, lai vairotos baktērijas. Lielie vannas/dušas dvieļi būtu jāmaina pēc trešās lietošanas reizes, it sevišķi, ja vannasistabā pastāvīgi ir mitrs gaiss.
- Mazgājam nepietiekami karstā ūdenī. Lai vairumu baktēriju patiešām varētu likvidēt, dvieļi jāmazgā pietiekami karstā ūdenī – vismaz 60 grādos. Baltos dvieļus var mazgāt veļasmašīnas programmā, kas sakarsē ūdeni līdz 95 grādiem.
- Vairāki cilvēki slaukās ar vienu un to pašu dvieli. Dvielī pēc noslaucīšanās paliek gan dažādas sīkbūtnes, gan ar aci neredzamas ādas plēksnītes, gan sekrētu atliekas – katram cilvēkam ir sava kolekcija atbilstoši viņa veselības stāvoklim un higiēnas procedūrām. Ja vairāki cilvēki slaukās vienā un tajā pašā dvielī, tad nodod citiem mikrobus utt., kas var izraisīt gan infekcijas, gan iekaisumus.
- Vienu dvieli lieto visam ķermenim. Vienā dvielī var slaucīties pēc lielās mazgāšanās dušā vai peldes vannā, taču ikdienas lietošanai rokām, kājām, intīmajām ķermeņa daļām jāņem katrai vajadzībai savs dvielis, lai nelabvēlīgās baktērijas no vienas ķermeņa daļas nepārnestu uz citu. Visvairāk nelabvēlīgo sīkbūtņu mitinās dvielī, kurā neskaitāmas reizes dienā slauka rokas.