Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LBS prezidents Raimonds Vējonis. (Foto: LETA)

"Paldies Dievam un mediķiem!" - Raimonds Vējonis atguvies pēc sirds operācijas

Slavenības
18. janvārī 06:28 2022. gada 18. janvārī 06:28
  Juris Vaidakovs | Žurnāls "Kas Jauns"
Pirms sešiem gadiem tā brīža Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselība bija briesmās. Viņam 2016. gada 20. janvārī veica sirds operāciju. Kā eksprezidents jūtas tagad?

Toreiz Vējonis tika nogādāts Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai nodrošinātu atveseļošanos no vīrusa infekcijas. Tur mediķi konstatēja, ka problēma ir ļoti, ļoti nopietna – Vējonim ir sepse (dzīvībai bīstama asinssaindēšanās, kā cēlonis ir visa ķermeņa iekaisīga reakcija uz infekciju), kas skārusi sirds vārstuļus.

Divas dienas vēlāk Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam veica sirds operāciju, kurā infekcijas skarto sirds vārstuli aizstāja ar protēzi, pie reizes novēršot iedzimtas sirds problēmas, kas līdz tam Vējoni nebija apgrūtinājušas. Operāciju izdarīja Latvijas Kardioloģijas centra kardioķirurgi profesora Romana Lāča vadībā, piedaloties profesoram Pēterim Stradiņam, Uldim Strazdiņam, kardioanestezioloģijas vadītājai profesorei Evai Strīķei un komandai, un, kā vēlāk atzina mediķi, tā bija “nopietna operācija, nevis ātra manipulācija”.

Saistītās ziņas

FOTO: Valsts prezidentu galerija Rīgas pilī papildināta ar Vējoņa portretu 13
Prezidenti apžēlo notiesātos: Vējonis visskarbākais, Vīķei-Freibergai mīkstākā sirds 2
Vējonis: Ikvienā amatā, kuru jelkad esmu ieņēmis, vienmēr vēlos strādāt valsts labā 6

No slimnīcas Vējonis tika izrakstīts pēc mēneša, bet vēl kādu laiku viņš turpināja ārstēšanos nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari kardioķirurģijas rehabilitācijas programmā un jau maijā atgriezās pilnvērtīgā darbā. Kāpēc Raimonds Vējonis iedzīvojās tādās veselības problēmās? Kā viņš atzina pēc operācijas – pats vien bijis pie vainas. Izrādās, saaukstējies un nevis ārstējies, bet ar paaugstinātu temperatūru turpinājis iet uz darbu, ārstu apmeklēšanu atlicis un atlicis, līdz gandrīz jau bija par vēlu.

Tagad, sešus gadus pēc operācijas, Vējonis žurnālam "Kas Jauns" pastāstījis, ka jūtas lieliski un ar veselību viss ir kārtībā. “Paldies Dievam un mediķiem! Nekāds īpašais režīms nav jāievēro, varu pilnvērtīgi dzīvot, nodarboties ar sportu – turpinu spēlēt basketbolu. Bet pats galvenais – esmu ņēmis vērā, ka par savu veselību ir jārūpējas, nevajag atlikt iešanu pie ārstiem un jāseko līdzi veselībai. Bet tas jau katram jādara, it sevišķi šajos apstākļos, kad plosās kovids. Savukārt es pēc visa, ko piedzīvoju, tagad reizi gadā pārbaudu veselības stāvokli,” uzsver Raimonds Vējonis, kas jau divus gadus ir Latvijas Basketbola federācijas prezidents.

 

Citas ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Baidens apstiprina 40 miljardu dolāru palīdzību Ukrainai 32
FOTOGALERIJA. Labāk ģērbtās slavenības Kannu kinofestivālā 2022. gadā
Pavērsiens Krievijā ieslodzītās basketbola zvaigznes Britnijas Graineres lietā