Madarai no šova "Operācija: Jauna dzīve" veikta dzimuma maiņa
TV3 televīzijas šova "Operācija: Jauna dzīve" dalībniece Madara Marta Šterna veikusi dzimuma maiņas operāciju, mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta pati Madara.
"Esmu tikusi atpakaļ palātā. Sešu stundu operācija ir galā. Laimes sajūta līst pāri malām. Jauna dzimšanas diena. Tie, kuri centīsies teikt, ka nožēlošu - netērējiet laiku gan savu, gan manu," raksta Madara.
Jau iepriekš viņa savus sekotājus informēja par gaidāmo dzimuma maiņas operāciju Taizemē.
Vēl svētdienas vakarā Madara rakstīja, ka esot ļoti satraukusies, bet īsi pirms operācijas paziņoja, ka uztraukums ir galā.
Pēdējās minutes pirms operācijas. Uztraukums galā dodos !
— 𝔐𝔞𝔡𝔞𝔯𝔞 𝔐𝔞𝔯𝔱𝔞 🏳️🌈🏳️⚧️ (@sheismadara) January 12, 2022
Šodiena ir ļoti priecīga diena, balstoties uz pirmdien iegūto iespēju. Zvanīja banka, un viņi man dod naudiū, lai varētu doties un veikt Dzimuma maiņas operāciju. Esmu septītajās debesīs. Tagad tikai papīru kārtošana.
— 𝔐𝔞𝔡𝔞𝔯𝔞 𝔐𝔞𝔯𝔱𝔞 🏳️🌈🏳️⚧️ (@sheismadara) October 8, 2021
Madara, kas kādreiz bija Māris, bērnībā ir dzīvojusi Rīgā un mācījusies arodskolā, kur apguvusi trīs profesijas – atslēdznieka, virpotāja un metinātāja. Tomēr šis darbs Madaru nav uzrunājis, un pašmācības ceļā viņa sāka apgūt programmēšanu, ar ko nodarbojas arī šodien.
Madara daudzus gadus ir dzīvojusi kā mucā, neatklājot citiem to, kā jūtas. Šo posmu atceroties nelabprāt, jo vienīgais skaistais, kas tajā ir noticis, ir Madaras bērnu piedzimšana.
Pēc ilga laika dzīvojot diskomfortā, Madara 2019. gadā pirmo reizi devās pie psihologa, esot gatava runāt par to dzīves daļu, kas tika cītīgi slēpta. Viņa atklāja, ka, lai arī sajūta par to, ka viņa dzīvo svešā ķermenī, ir kopš bērnības, pilnvērtīga apziņa nostiprinājusies tad, kad kopā ar psihologu tika atšķetināti vairāki notikumi bērnībā. Un tieši no tā brīža arī uzsākās pārmaiņu ceļš, lai Madara spētu ne vien eksistēt, bet arī dzīvot.
Jau 2019. gada nogalē tika uzsākta hormonālā terapija pilnā apjomā, taču jau 2020. gada pavasarī Madara ieguva oficiālu diagnozi, lai veiktu daļēju dzimuma maiņu, kas sākās ar vārda nomaiņu.