Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: REUTERS/SCANPIX

 

"Sacīšu zirga" pilnīga kontrole un izmantošana: Britnija Spīrsa gadiem pret savu gribu bijusi tēva aizbildniecībā

Slavenības
23. jūnijā 19:57 2021. gada 23. jūnijā 19:57
  Jauns.lv
23.jūnijā 39 gadus vecajai dziedātājai Britnijai Spīrsai jāsniedz liecības tiesā Losandželosā lietā par viņas aizbildniecību. Laikraksts "The New York Times" publicējis jaunus materiālus, kas apliecina, ka dziedātāja ilgus gadus cenšas izkļūt no tēva Džeimsa Spīrsa aizbildniecības.

Britnija atrodas sava tēva aizbildniecībā kopš 2008.gada, pēc tam, kad nonāca psihiatriskajā slimnīcā alkohola un narkotiku problēmu dēļ.

Aizbildniecība paredz pilnīgu aizbildņa kontroli pār aizbilstamā dzīvi, ieskaitot finanses, pārvietošanos, sazināšanās loku. Parasti šāds mehānisms ASV attiecas uz cilvēkiem komā, cilvēkiem ar kognitīviem traucējumiem un bērniem.

Tomēr Britnija turpināja strādāt, izlaist albumus un pelnīt miljonus, ko kontrolēja viņas tēvs. 2019.gadā pēc pēkšņas šova atcelšanas dziedātājas fani internetā organizēja kustību #FreeBritney, aicinot atgriezt Spīrsai viņas patstāvību.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Pati slavenība tieši nekomentēja situāciju, bet pēdējos mēnešus tiesājās ar tēvu. Tādā veidā, "The New York Times" materiāli ir pirmais tiešais apstiprinājums tam, ka Britnija ilgus gadus bija sava tēva aizbildniecībā pret savu gribu.

Materiāla autori atsaucas uz "konfidenciāliem tiesas sēžu protokoliem", kas nonākuši "The New York Times" rīcībā. Saskaņā ar šiem dokumentiem Britnija gadiem ilgi centās izkļūt no aizbildniecības un izjuta ierobežojumus visās savas dzīves jomās.

Foto: AFP/Scanpix

Sākot ar, kurus cilvēkus drīkst satikt līdz tam, kādā krāsā izkrāsot virtuvi. Vēl 2016.gadā izmeklētājs ziņojumā rakstīja: "Viņa teica, ka uzskata, ka aizbildniecība kļuvusi par apspiešanas un kontroles rīku." 

"Viņa ir nogurusi no tā, ka tiek izmantota un, ka visi apkārt pateicoties viņai nopelna." 2019.gadā viņa paziņoja tiesai, ka aizvesta uz psihiatrisko slimnīcu pret savu gribu.

Britnijas Spīrsas tēvs Džeimss. (Foto: AP/Scanpix)

Tāpat no protokola kļuvis zināms, ka 2014.gadā Britnija lūdza tiesai atcelt tēva pilnvaras, galvenokārt viņa problēmu ar alkoholu dēļ, par to pastāstījis viņas advokāts.

Saskaņā ar dokumentiem un ģimenei tuvāk stāvošu cilvēku aptaujām, attiecības ar tēvu dziedātājai bijušas saspringtas, raksta "The New York Times", un situācija ar aizbildniecību visu tikai pasliktināja.

Britnija sacīja, ka Džeimss bija "apsēsts" ar kontroli pār viņu un pat neļāva ieviest jaunus draugus bez atļaujas. Lai gan viņa ar saviem šoviem pelnīja miljonus, pēc viņas teiktā, viņai izsniegts pabalsts - divi tūkstoši dolāru nedēļā.

Jebkuri pārkāpumi no viņas puses noveda pie "ļoti smagām" sekām, aizbildniecība bija galvenokārt "saistīta ar bailēm", sacīja dziedātāja.

Britnija pastāstīja, ka aizbildnis vairākas reizes nedēļā viņai licis veikt narkotiku testu. Viņa nevarēja izmantot savu kredītkarti. Visi šie ierobežojumi viņu "ļoti dusmojuši". Pēc Britnijas teiktā, viņa piespiesta uzstāties pat ar augstu temperatūru, kas kļuva par vienu no baisākajiem mirkļiem viņas dzīvē.

Paradokss ir arī tas, ka Britnija ir spiesta maksāt par advokātiem abām pusēm, gan par saviem aizstāvjiem, gan par aizbildņa. Atklātā tiesas sēdē 2020.gada novembrī Britnijas māte Linna atbalstīja Džeimsa atcelšanu no aizbildņa pienākumiem.

Meitas un tēva attiecības viņa nosauca par toksiskām un sacīja, ka "laiks sākt visu no jauna". Pēc viņas vārdiem, Džeimss meitu nosaucis par sacīkšu zirgu ar kuru attiecīgi arī jāapietas.

Saistītās ziņas

"Tas izskatās ļoti dīvaini": Britnija Spīrsa nodejo erotisku deju čūskādas raksta tērpā 1
"Raudāju divas nedēļas," Britnija Spīrsa komentē dokumentālo filmu par viņas aizbildnību
"Tas nav sauciens pēc palīdzības" Fizionomisti atšifrējuši Britnijas Spīrsas dīvainos foto un video

"The New York Times" tāpat stāsta par Džeimsa sarežģīto bērnību, kas pēc viņu tuvāko (arī pirmās sievas) domām, varētu ietekmēt viņa raksturu. Viņa māte izdarīja pašnāvību uz jaunākā dēla kapa, kad Džeimsam bija 13 gadi. Tēvs pret zēnu izturējās cietsirdīgi. Jaunībā Džeimsam bijušas problēmas ar alkoholu. 

Citi šobrīd lasa

Nav masku, Covid-19 sertifikāti neinteresē: tūrisma pieredze Lietuvā liek aizdomāties 21
Vai arhibīskaps Jānis Vanags apmaldījies trīs priedēs un saputrojies vēstures skaidrojumā? 44
Mēģinājums apskatīt Tokiju diviem sportistiem beidzas ar patriekšanu no Japānas 3
Pievienot komentāru

Гарри-ловелас: с кем крутил романы британский принц до встречи с Меган Маркл

"Он в сознании? Не давайте ему двигаться!": как спасали жизнь парня, пострадавшего при прыжке в воду вниз головой