Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltie pret melnajiem: "YouTube" pārcenšas un bloķē šaha spēlētāju diskusiju
AP/Scanpix

Baltie pret melnajiem: "YouTube" pārcenšas un bloķē šaha spēlētāju diskusiju

Trakā pasaule
21. februārī 18:20 2021. gada 21. februārī 18:20
  Jauns.lv
Mākslīgais intelekts populārajā video straumēšanas vietnē "YouTube" nodemonstrējis pārlieku lielu uzcītību, bloķējot kanālu, kurā tiek demonstrēti šaha spēļu video.

Mākslīgais intelekts, kas raugās, lai "YouTube" vidē nenotiktu naida kurināšana un citas agresīvas izpausmes, pārpratis sarunas par šahu, identificējot tās kā rasistiskas.

Šī kļūme nākusi gaismā pēc tam, kad pērnā gada vasarā ticis bloķēts populārā horvātu šahista Antonio Radika kanāls. Radiks, kuram ir vairāk nekā miljons sekotāju, tiek uzskatīts par populārāko šahistu vietnē. 

Viņa kanāls tika bloķēts pēc tam, kad tajā tika ievietota saruna ar japāņu izcelsmes ASV šaha lielmeistaru Hikaru Nakamuru, pieckārtēju čempionu un jaunāko amerikāni, kurš ieguvis lielmeistara titulu.

"YouTube" nepaskaidroja, kāpēc kanāls bloķēts, bet tā darbība tika atjaunota pēc 24 stundām. Savukārt video - saruna ar slaveno šahistu - izdzēsta ar pamatojumu, ka tā saturs ir "kaitīgs un bīstams". Vēlāk gan video autoram izdevies to augšuplādēt atkārtoti.

Datorzinātnieki uzskata, ka Radika diskusija "melnie pret baltajiem" nejauši nokļuvusi mākslīgā intelekta ceļā. Atklāts, ka mākslīgais intelekts, kura uzdevums ir atrast naida runu, par naidīgiem uzskata vairāk nekā 80% komentāru, kas atstāti pie "YouTube" šaha videoklipiem. Tajos visos ietverti tādi termini, kā “melns”, “balts”, “uzbrukums” un “draudi”.

Pētnieki iesaka sociālo mediju platformu algoritmos iekļaut šaha terminus un valodu, lai novērstu turpmākas neskaidrības.

Citi šobrīd lasa

Kas nogāja greizi? Vēl nesen apskaudām Igaunijas mērenos ierobežojumus un visai labo Covid-19 statistiku 5
Latvijā novērota Covid-19 jaunā celma izteiktāka izplatība 4
Liene Greifāne izslimojusi Covid-19 visai smagā formā - bijusi nepieciešama arī hospitalizācija 3
Tēmas: Youtube
Pievienot komentāru

Многодетная мать похудела на 46 килограммов и стала выглядеть как герцогиня Меган

Большое сердце Диты Фон Тиз как признание в любви Голливуду