Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karaliene Elizabete II. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Karaliene Elizabete II bērnībā cietusi no obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem 1

Slavenības
2. septembrī 05:21 2020. gada 2. septembrī 05:21
  Jauns.lv
Karaliene Elizabete II (94) bērnībā cietusi no obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem (OCD) un zīmuļus kārtojusi perfektās līnijās, jo tā jutusies "drošībā” – teikts jaunajā grāmatā "The Governess” ("Valdniece"). Šos novērojumus par Lielbritānijas visilgāk valdošo monarhu paudusi viņas bijusī skolotāja.

Karaliene Elizabete (tolaik princese) ar māsu princesi Mārgaretu jaunībā. (Foto: Historia/Shutterstock/ Vida Press)

Grāmata "The Governess” izdota aizvadītajā mēnesī, un tajā pausts kāds līdz šim nedzirdēts apgalvojums par karalieni Elizabeti II.

Jaunā grāmata ierindota "vēsturiskas un biogrāfiskas daiļliteratūras” kategorijā. Šo faktu atklāj Mariona Kauforde, kura bijusi Viņas Majestātes skolotāja, kad viņa bija vēl jauna princese.

Fragmentā, kuru citē izdevums „The Sun”, atklāts, kā Elizabete drudžaini iztaisno zīmuļu rindas, lai tie allaž būtu nevainojami taisnā rindā.

Vendijas Holdenas sarakstītajā grāmatā teikts: „Mariona, kura bija mācījusies bērnu psiholoģiju, tagad saprata, ka viņa redz obsesīvos traucējumus.”

„Jautāta, kāpēc viņa izkārto priekšmetus rindās, Kraufrode rakstīja, ka mazā Elizabete atbildējusi: „Jo tā es jūtos drošībā.””

„„Drošībā?” – pārjautājusi Mariona. „Drošībā no kā?””

Grāmatā teikts, ka Mariona tā arī nav saņēmusi atbildi no nākamā monarha, jo tieši tajā brīdī ienākusi princeses māte.

Cilvēki, kuri cieš no obsesīvi kompulsīvajiem traucējumiem, izjūt uzmācīgas domas un veic kādas darbības / rituālus, kas atkārtojas atkal un atkal, kļūstot arvien izteiktāki un noturīgāki.  

„Obsesīvi kompulsīvo traucējumu simptomi izpaužas kā atkārtota un rūpīga roku mazgāšana, apkārtējās vides tīrīšana un kārtošana, vēlēšanās piešķirt katrai lietai savu vietu un panākt simetriju to izkārtošanā, atkārtota dažādu priekšmetu (piemēram, aizslēgtu durvju) pārbaudīšana,” vēsta interneta enciklopēdija "Wikipedia". „Slimnieks bieži izveido īpašus rituālus, bez kuru izpildīšanas viņš nespēj ķerties pie citiem sadzīves vai profesionāliem uzdevumiem, un kuru pārtraukšanas gadījumā tie jāatsāk no jauna. Piemēram, vairākkārt ieslēgt un izslēgt gaismu, ienākot telpā un izejot no tās. Nogaidīt, kamēr pa šoseju pabrauc noteiktas krāsas noteikts mašīnu skaits, pirms šķērsot ielu u.c.”

„Obsesīvi kompulsīvie traucējumi ir ceturtā visbiežāk sastopamā garīgā slimība, to diagnosticē gandrīz tikpat bieži kā astmu un cukura diabētu. ASV vidēji 1 no 50 cilvēkiem ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi.”

Marionas Kraufordes pašas sarakstītajā grāmatā „The Little Princesses” („Mazās princeses”), kas izdota 1950. gadā, nākamās karalienes bijusī skolotāja savu audzēkni uzrunā kā „Lilibetu”. Viņa meiteni raksturo kā „ļoti kārtīgu bērnu”, kas savas grāmatas un lietas tur „nevainojamā kartībā”.

„Reiz es ļoti noraizējos par Lilibetu,” grāmatā raksta Mariona. „Viņa kļuva pārāk metodiska un kārtīga. Viņa vairākas reizes naktī leca ārā no gultas, lai kurpes būtu saliktas gana taisni, un drēbes sakārtotas tieši tā, kā gribētos.”

Taču Mariona piebilda, ka māsa Mārgareta viņu par to izsmējusi, atdarinot, kā Elizabete iet gulēt, un vecākā māsa no sava pedantisma niķa ātri vien atradinājusies.

Citi šobrīd lasa

"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
Filma, kas saniknoja latviešus visā pasaulē: britu darbs, kur Latvija un Rīga esot parādīta kariķētā gaismā 1
Diāna Pīrāgs trīs nedēļas atpūtusies Itālijā: "Sods par maskas nelikšanu tur ir 1000 eiro!" 1
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом