“Patiešām nezināju, kāda ir normāla dzīve”. Kā zvaigznēm klājās mājmācībā
Nav viens un pareizākais bērnu audzināšanas un izglītošanas paņēmiens, tāpēc labi, ka eksistē mājskološana, kas daudziem var noderēt unikālo talantu izkopšanā un dzīves mērķu sasniegšanā. Gluži kā šīm slavenībām!
Skolēni un studenti visā pasaulē pandēmijas laikā mācās no mājām
Covid-19 pandēmijas laikā daudzas valstis pieņēmušas slēgt izglītības iestādes, mācības vadot attālināti. Šobrīd no mājām mācās skolēni visdažādākajās pasaules vietās.
Mājmācībā izglītojamie bērni parasti ir piesaistīti kādai izglītības iestādei, kas ģimeni mācību procesā konsultē, bet uz šo skolu jādodas pāris reižu gadā – uz testiem un eksāmeniem. Mājmācībā, tāpat kā jebkurā citā izglītības iestādē, ir noteikts dienas režīms un disciplīna. Parasti bērni mācās no desmitiem rītā līdz vieniem, diviem dienā. Atšķirība starp abiem izglītošanās modeļiem ir tā, ka ģimenes skolā stundu saraksts nav tik strikts. Proti, ja šodien bērni vēlas rakstīt, var rakstīt kaut līdz diviem dienā, nevis no zvana līdz zvanam. Bērns var pabeigt iesāktos darbus vai izpētes procesus, neuztraucoties, ka stunda tūlīt beigsies. Protams, apgūti tiek visi priekšmeti, tikai citā ritmā.