Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
publicitātes (Jānis Vecbrālis)

FOTO: izskan festivāls “Liepājas vasara” 1

Mūzika
2019. gada 25. augustā 11:40 2019. gada 25. augustā 11:40
  Jauns.lv
Sestdien, 23. augustā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēja ikgadējais festivāls “Liepājas vasara”.

Festivāla noslēguma koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā atskaņoja Imanta Kalniņa mīlestības pilno Sesto simfoniju un koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu. Solisti – Laura Teivāne, Liene Andreta Kalnciema un Andrejs Krutojs.

Klausītāji varēja izbaudīt Imanta Kalniņa Sesto simfoniju, kas pirmo reizi bija skanējusi vasarā pirms 18 gadiem. Šis skaistais skaņdarbs, kas jo sevišķi atpazīstams ar savu III daļu “Balle pilī”, ir dzimis tieši Liepājā un ir īpašs ar to, ka tas ir otrreizējs gadījums, kad Kalniņa simfonijā ienāk vārds. Muzikoloģe Ingrīda Zemzare Sesto simfoniju saukusi par laimīga cilvēka lūgšanu, bet pats komponists – par savu Tadžmahalu, veltot to dzīvesbiedrei un mūzai Agrai. Tā kā Liepājas Simfoniskais orķestris pagājušogad Indijas tūres laikā apmeklēja Tadžmahalu, arī šie iespaidi ieplūda atskaņojuma enerģētikā.

Otrs koncertprogrammas skaņdarbs bija franču komponista Morisa Diruflē slavenākais veikums – meditatīvais un labskanīgais Rekviēms, kas kora „Latvija” izpildījumā pirmo reizi skanēja kopā ne tikai ar ērģelēm, bet arī ar simfonisko orķestri. Šoreiz pie ērģelēm sēdās Liene Andreta Kalnciema, savukārt mecosoprāna un baritona solo dziedāja Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Teivāne un Šveicē rezidējošais dziedonis Andrejs Krutojs.

Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara” garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi. Jau otro gadu pēc kārtas tas norisinās ne vien Liepājā, bet arī Rundāles pilī.

Citi šobrīd lasa

Nesildi nosalušas rokas karstā ūdenī!
VIDEO: sieviete Maiami lidostā izģērbjas pilnīgi kaila 7
Imantā no degošas daudzstāvu dzīvojamās ēkas izglābti desmit cilvēki un vēl 20 evakuēti
Pievienot komentāru

Официально: Принц Гарри и герцогиня Меган лишатся королевских титулов

Евгений Петросян перестал общаться с родной дочерью после предательства