Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Operu vērot ieradies bija arī Lembergu pāris. (Foto: Mārtiņš Ziders)

FOTO: Lipmani, Lembergi, Rāvis un citas prominences pulcējas uz operas pirmizrādi 121

Sarkanais paklājs
22. februārī 10:45 2019. gada 22. februārī 10:45
Jauns.lv
Ceturtdien, 21. februārī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā notika iestudējuma "Burvestība. Pajaci" pirmizrāde, ko apmeklēja arī sabiedrībā zināmi ļaudis.

Uzņēmēji Kirovs un Anna Lipmani, Ventspils mērs Aivars Lembergs ar kundzi Kristīni, LMT šefs Juris Binde, uzņēmējs Guntis Rāvis - slavenu viesu pirmizrādē netrūka.

Režisora Aika Karapetjana iestudētā "Burvestība. Pajaci" ir itin neparasts darbs - vienotā konceptā saspēlējas opermūzikas cienītāju aprindās nezināmā Italo Montemeci un dramaturga Sema Benelli viencēliena opera "Burvestībai" un cits izcils verisma operas paraugs – Rudžero Leonkavallo "Pajaci".

Viens no pēdējiem itāļu melodiskās operas darbiem "Burvestība" turklāt skatuves pirmizrādi Eiropā, visticamāk, piedzīvojis tikai vienreiz – pirms vairāk nekā sešdesmit gadiem Veronas arēnā, Itālijā.

“Neraugoties uz to, ka abus darbus apvieno saistība ar verisma virzienu un stāsts būtībā ir par vienu un to pašu – mīlas trijstūri, greizsirdību un nodevību, – tomēr žanriski tie ir dažādi. Atšķirībā no reālistiskā "Pajaci", opera "Burvestība" ir liriska viduslaiku pasaka, kurā romantika mijas ar fantāzijām un alegorijām. Tādēļ mūsu radošā komanda piedāvās skatītājiem doties ceļojumā ne tikai dažādos laika periodos, bet arī pasaulēs,” stāsta jauniestudējuma režisors Aiks Karapetjans.

Citi šobrīd lasa

Vai bērns drīkst nēsāt kontaktlēcas, un citi jautājumi par atvases redzes veselību
"Ģimene no manis ir atteikusies" - Liene Skulme par kopdzīvi ar Kiviču, bērniem un alimentiem 124
Izraēlā šoks - Latvijas ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska izrādās čekas spiedze 9
Skatīt visus komentārus

"Наверное, не хотела ребенка, раз приехала только сейчас": бесчеловечная врач в Резекне довела до слез беременную

"Мне было очень тяжело": бывший муж Началовой рассказал дочери о смерти мамы