Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Par Valērija Maligina vecākās meitas Irinas Maliginas (centrā) kompetenci būt par atstātā mantojuma aizgādni un par viņas darbībām šokā ir citas mantojuma lietā iesaistītās personas – atraitne Elīna Maligina un bijusī pamāte Signe Baldere-Sildedze. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Maligina vecākā meita par jezgu ap mantojumu: “Tas izskatās pēc apmelošanas” 37

Slavenības
7. martā 14:22 2018. gada 7. martā 14:22
Kasjauns.lv
Pēdējās nedēļās aizvien vairāk publiskajā telpā parādās informācija, ka 9. decembrī pēkšņi mirušā Latvijas 7. bagātākā cilvēka “Olainfarm” valdes priekšsēdētāja Valērija Maligina atstātā manta mistiski pazūdot, tiekot izsaimniekota, policija tiekot pamatīgi apgādāta ar iesniegumiem... Mantojuma aizbildne, Valērija vecākā meita Irina Maligina uzskata, ka bažām nav pamata un pārējie mantojumā iesaistītie izmanto dažādas metodes.

Pirms pāris nedēļām policijā ar iesniegumu vērsās Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina. Viņai šķita aizdomīgi, ka policijas apzīmogotā mājā, kurā mira Valērijs Maligins, mantas esot pārceļojušas no vienas istabas uz citu, pazudušas rotaslietas, nauda un tamlīdzīgi. Pagājušajā nedēļā Elīna Maligina, pirms doties uz ārzemēm, Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu namā iesniedza prasību vispār atzīt par spēkā neesošu Valērija Maligina janvārī nolasīto testamentu, un tiesa ir ierosinājusi lietu.

Elīnas Maliginas advokāts Pāvels Rebenoks portālam Kasjauns.lv pastāstīja, ka tiesā iesniegta prasību atzīt par spēkā neesošu testamentu, un atbildētāji lietā ir visi pārējie mantinieki. “Tas nozīmē, ka mantojuma lieta tiek apturēta, kamēr nebūs pieņemts tiesas lēmums," sacīja Rebenoks.

Jurists uzsvēra, ka viņam un klientei ir gan pārliecība, gan pierādījumi tam, ka 2016. gada februārī sastādītais un šā gada janvārī nolasītais Maligina testaments neatspoguļo uzņēmēja patieso pēdējo gribu.

Šonedēļ par īpatnībām, kas saistās ar mantojuma mantu, klajā nāca arī Valērija Maligina bijusī sieva Signe Baldere-Sildedze, kura audzina laulībā ar Valēriju dzimušo meitu, kas vēl ir nepilngadīga.

Baldere-Sildedze sacīja, ka gadījumā, ja cilvēku ieceļ par aizgādni vai aizbildni, viņš uzņemas, ka viņam ir visas spējas un prasmes, jo tas tomēr ir pienākums. Bet tas, ko šobrīd darot Irina ar saviem juristiem,  nekādā mērā neatbilst aizgādņa spējām un prasmēm.

“Viņai tas ir jāveic personīgi. Ja viņa pat neierodas bāriņtiesas sēdēs, kur ir runa par milzu līdzekļu izlietojumu, ja neatbild uz oficiālu aicinājumu. Ja mēs paziņojam, kad ieradīsies tiesu izpildītājs, viņas pienākums ir nodrošināt inventāra sarakstu. Viņa neatbild un neierodas, tad par kādu aizgādņa pienākumu pildīšanu šeit var būt runa,” bilda Baldere-Sildedze.

Viņasprāt, konkrētajā gadījumā ir manāmas viena cilvēka ambīcijas un nekompetence. Tāpat viņa runāja par policijas un bāriņtiesas profesionalitāti. “Ir jāpieņem ļoti skarbs lēmums un jāatsakās no Latvijas pilsonības, lai kaut kādā veidā pasargātu sevi un savu bērnu. Man ir arī Šveices pilsonība. Mums būs civilizētas valsts aizsardzība, jo viņi savus pilsoņus ļoti aizsargā, un tad būs cits respekts, cita attieksme, jo mūsu cilvēki bāriņtiesai un policijai absolūti neinteresē,” par notiekošo ap Maligina mantojuma lietu intervijā portālam “Pietiek.com” sacīja Signe Baldere-Sildedze.

Saistītās ziņas

Haoss ap Valērija Maligina mantojumu; bijusī sieva pat gatavojas atteikties no Latvijas pilsonības 183
Elīna Maligina tiesā apstrīd testamentu, kurā vīrs viņai neko nav atstājis 124
“Tā bija normāla diena...” Elīnas Maliginas pirmā lielā intervija pēc vīra nāves

Kasjauns.lv taujāja Valērija Maligina atstātā mantojuma aizgādnei Irinai Maliginai par notiekošo ap mantojuma lietu. No plašākiem komentāriem viņa atteicās, sakot, ka saistībā ar Elīnas Maliginas iesniegumu par mantu zudību un pārceļošanu var teikt: “Nevaru komentēt Elīnas Maliginas apgalvojumus un pieņēmumus, kuri nav pamatoti un drīzāk izskatās pēc apzinātas apmelošanas.”

Savukārt par iesniegumu, kurā apšaubīts janvārī nolasītā Valērija Maligina griba, ka visi īpašumi pienākas trim meitām, Valērija mammai piešķirami 50 000 eiro, bet sievai nepienākas nekas, Irina Maligina pauda:  "Man nav šaubu par tēva Valērija Maligina pēdējās gribas – testamenta autentiskumu. Šobrīd neesmu vēl saņēmusi un iepazinusies ar iesniegto prasību tiesā.  Tomēr redzu, ka tiek izmantotas dažādas metodes, tostarp mēģinājums pēkšņi apšaubīt testamentu pusotru mēnesi pēc tā nolasīšanas.  Es paļaujos uz tiesas profesionalitāti un respektēju tās darbu."

Citi šobrīd lasa

Kam 2019.gadā nospīdēs cūkas laime? Lielais horoskops pēc tava dzimšanas gada 17
Andris Kivičs ar savu Lieni gatavojas Ziemassvētkiem: "Īsta, smaržīga eglīte, un īsta, smaržīga meitene" 12
FOTO: Rīgā atvērts jau trešais "SexyStyle" intīmpreču veikals 8
Skatīt visus komentārus

Для герцогини Кэтрин Рождество в этом году может стать «кошмаром наяву»

54-летняя Моника Беллуччи закрутила роман с 36-летним красавцем