"Valsts nekustamo īpašumu" darbībā konstatē daudz nepilnību
Pēc revīzijas Valsts kontrole sniegusi 10 ieteikumus Valsts akciju sabiedrībai "Valsts nekustamie īpašumi".
Bizness un ekonomika

"Valsts nekustamo īpašumu" darbībā konstatē daudz nepilnību

Jauns.lv

Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nepietiekami plāno investīcijas vidējā un ilgtermiņā, kā arī nepietiekami investē nekustamajos īpašumos, secinājusi Valsts kontrole.

Valsts kontrole veikusi revīziju Finanšu ministrijā un VNĪ, lai pārbaudītu, kā tiek ieviesti 2009.gadā veiktajā likumības revīzijā sniegtie 57 ieteikumi, informēja valsts kontrolieres palīdze Zane Švāģere.

Revīzijā Valsts kontrole secinājusi, ka VNĪ nekustamajos īpašumos investē tikai pēc to lietotāju pieprasījuma un tad, ja nepieciešamie līdzekļi tiek piešķirti no valsts budžeta. Tāpat secināts, ka VNĪ savus brīvos finanšu līdzekļus nenovirza nekustamo īpašumu tehnisko problēmu novēršanai, bet gan iegulda depozītos. Tādējādi investīciju projekti tiek realizēti par budžeta vai kredītu līdzekļiem.

Tāpat revidenti norāda, ka VNĪ neveic informācijas apkopošanu par valsts nekustamo īpašumu stāvokli, neizvērtē nepieciešamo remontu un būvdarbu prioritāti. Rezultātā netiek laikus novērsti nekustamo īpašumu pārbaudēs konstatētie trūkumi. Nepieciešamie remonti netiek iekļauti plānā, tikmēr ēku stāvoklis pakāpeniski pasliktinās un daži nami jau ir avārijas stāvoklī. Secināts, ka VNĪ neapkopo un neanalizē valsts iestāžu vajadzību pēc telpām. Tā netiek izpildīta pašas sabiedrības definēta svarīga funkcija - nodrošināt valsts institūcijas ar to darbībai piemērotām telpām.

Vienlaikus gan arī revidenti norāda uz vairāku ieteikumu īstenošanu. Pēdējo divu gadu laikā budžetā laikus ieskaitīti valsts nekustamo īpašumu atsavināšanā iegūtie līdzekļi vairāk nekā 8 miljonu latu apmērā, tāpat veikti uzlabojumi grāmatvedības uzskaitē, un no 2010.gada visi uz Finanšu ministrijas vārda reģistrētie valsts nekustamie īpašumi tiek uzskaitīti un atbilstīgi uzrādīti FM finanšu pārskatā valsts aktīvos. Vairākas darbības bijušas vērstas uz normatīvo aktu izstrādi, kas rada priekšnoteikumus darbības uzlabošanai, nevis uz ieteikumu ieviešanu dzīvē.