Šveices bankas meklē mantiniekus kontiem, kuros ir miljardi. Pārbaudi, vai neesi kļuvis bagāts
Varbūt arī tu esi miljonārs. Īpašā interneta vietnē katram ir iespēja pārbaudīt, vai kāds no viņa senčiem nav turējis Šveices bankā naudu.
Bizness un ekonomika

Šveices bankas meklē mantiniekus kontiem, kuros ir miljardi. Pārbaudi, vai neesi kļuvis bagāts

Jauns.lv

Visā pasaulē slavenās Šveices bankas saskārušās ar neparastu problēmu: tajās iekrājušies simtiem kontu, kuru īpašnieki nav nākuši pēc naudas jau vairāk kā pusgadsimtu. Tajos noguldītās summas ir sākot no 500 Šveices frankiem līdz pat vairākiem miljardiem dolāru.

Bankas gatavas atdot naudu likumīgajiem mantiniekiem, protams, ja tie dos par sevi ziņu un spēs pierādīt savu radniecību ar mirušajiem noguldītājiem.

Attiecīgu likumu Šveices parlaments pieņēma 2015. gada 1. janvārī. Tas paredz, ja klients nesazinās ar banku ilgāk kā 10 gadus, un vēl 50 gadus viņa noguldījums nav skarts, informācija par pamesto kontu tiek publiskota, lai sameklētu naudas mantiniekus. Ir izveidota īpaša vietne ( dormantaccounts.ch ), kurā ikviens var pārbaudīt, vai kādam no viņa senčiem nav bijis konts kādā Šveices bankā pirms 60 gadiem.

Vietnē publiski pieejamie dati redzami tikai vienu gadu, un ja šajā laika posmā nepiesakās iespējamie mantinieki, nauda nonāk Šveices valdības rīcībā.

Saraksts ar neskartajiem naudas noguldījumiem jau izstiepies 198 lappušu garumā.

Atrast savus senčus, kuri, iespējams, jums atstājuši mantojumu Šveices bankā var caur īpašu meklēsanas formu -  pēc vārda, uzvārda vai dzīvesvietas (angļu, vācu vai franču valodā). Var arī meklēšanas lauciņus atstāt neaizpildītus, spiest "meklēt", un manuāli šķirt visu kontu īpašnieku sarakstu. Ja jums šķiet, ka jums pienākas nauda, kas ir kādā no šiem kontiem, atliek tikai uzklikšķināt uz attiecīgā ieraksta un ievadīt visus nepieciešamos datus.

Meklējot pēc atrašanās vietas atslēgvārda "Riga," neaktīvo bankas kontu sarakstā atrodami divi ieraksti. Viens pieder kādai "KRASTINE ELLA," otrs - juridiskai personai - "Rigaer Baumwoll-Spinnerei & Bandweberei". Ar šādu nosaukumu Rīgā pirms otrā pasaules kara darbojusies kokvilnas vērptuves un lenšu austuves akciju sabiedrība "Lenta". 

Šveices bankas uzstājīgi rekomendē maksimāli uzmanīgi izpildīt šo procedūru, un iesniegt pēc iespējas vairāk informācijas - ne tikai iespējamā mantas īpašnieka vārdu, bet arī dzīvesvietu, profesiju un citus datus. Protams, no jums tiks pieprasīti arī dokumenti - gan jūsu personu apliecinošie, gan ar bankas konta īpašnieku radniecību apliecinošie. Un, ja visi dati apstiprināsies - naudu jums noteikti atdos.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock