Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Evija Trifanova/LETA

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšana ziemas sezonā izmaksāja kopumā 25,7 miljonus eiro

Bizness un ekonomika
9. maijā 10:10 2022. gada 9. maijā 10:10
  Jauns.lv / LETA
Valsts autoceļu ikdienas uzturēšana 2021.-2022.gada ziemas sezonā izmaksāja kopumā 25,7 miljonus eiro, pavēstīja VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) pārstāvji.

Tāpat kompānijā atzīmē, ka valsts autoceļu ikdienas uzturēšanā ir noslēgusies ziemas sezona un tiek pārtrauktas LAU ziemas dienesta dežūras diennakts režīmā.

Lai samazinātu brauktuvju slīdamību un nodrošinātu drošākus braukšanas apstākļus autovadītājiem, 2021.-2022. gada ziemas sezonā brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem veikta vairāk nekā 490 000 kilometru garumā, autoceļu attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu pretslīdes materiālu kaisīšanu veikta 338 400 kilometru garumā, bet autoceļu attīrīšana no sniega veikta vairāk nekā 133 700 kilometru garumā.

Savukārt rievu izveide uz autoceļiem ar sniega vai ledus kārtu, kas sasniedz vismaz piecus centimetrus, ziemas sezonā tika veikta vairāk nekā 81 500 pārgājiena kilometru garumā.

LAU pārstāvji arī norāda, ka atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotajai informācijai aizvadītā ziema bija otra mitrākā novērojumu vēsturē - gaisa temperatūra ziemā bieži svārstījās ap 0 grādiem, līdz ar to uz autoceļiem veidojās apledojums un tika veikti slīdamības mazināšanas darbi. 

Tāpat LAU min, ka visā valsts teritorijā bija stiprs sals, ilgstoša snigšana un puteņošana, līdz ar to sniega kārta vietām sasniedza arī pusmetru. Ziemā bija arī vairākas vētras kopā ar snigšanu, tostarp dažviet vēja brāzmas sasniedza 30 metrus sekundē, radot ekstremālus braukšanas apstākļus autovadītājiem.

Jau vēstīts, ka valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai 2020.-2021.gada ziemas sezonā tika izlietoti 22,7 miljoni eiro, bet 2019.-2020.gada ziemas sezonā valsts autoceļu uzturēšana izmaksāja 8,8 miljonus eiro.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
"Situācija ir traģiska!" Latviešu pāris, kurš ceļo pa Āfriku un veido saturu soctīklos, nāvējoši notriec cilvēku 4
Izliekas par garīgi slimiem un šauj sev dibenos – atklājas jauni krievu okupantu triki aizbēgšanai no kara 1
Pievienot komentāru