Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvija uz EK piedāvājumu par 50% samazināt pesticīdu izmantojumu raugās mazliet piesardzīgi
Zemkopības ministrijas biroja vadītājs Jānis Eglīts. (Foto: LETA)

Latvija uz EK piedāvājumu par 50% samazināt pesticīdu izmantojumu raugās mazliet piesardzīgi 1

Bizness un ekonomika
15. septembrī 20:46 2020. gada 15. septembrī 20:46
  Jauns.lv / LETA
Latvija uz Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu par 50% samazināt pesticīdu izmantojumu raugās piesardzīgi, pēc Saeimas Vides un klimata apakškomisijas sēdes sacīja Zemkopības ministrijas (ZM) Ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.

Viņš norādīja, ka saistībā ar EK 20.maijā pieņemtajā stratēģijā "No lauka līdz galdam" iekļauto punktu par 50% samazināt pesticīdu izmantojumu un to radīto apdraudējumu patlaban nav skaidrs, kādi instrumenti varētu tikt izmantoti, lai šo mērķi sasniegtu, jo katrai no dalībvalstīm tiek piemēroti vieni un tie paši rādītāji. "Patlaban ir ļoti daudz neskaidru jautājumu, tāpēc mēs uz to skatāmies piesardzīgi," izteicās Eglīts.

ZM Ministra biroja vadītājs pauda viedokli, ka pesticīdu lietojuma samazināšana varētu būt nedaudz sasteigta. "Jāņem vērā, ka EK veiks izvērtējumu mērķim, un 2022.gada pirmajā ceturksnī ar šo izvērtējumu paredzēts iepazīties. Tas nozīmē, ka regulu pieņemšanas un birokrātiskais darbs varētu ilgt līdz 2025.gadam un paliek tikai pieci gadi, kad būtiski samazināt pesticīdu lietojumu," sacīja Eglīts.

Tāpat Vides un klimata apakškomisijas sēdē runāts par ambīcijām saistībā ar bioloģisko zemju daudzuma palielināšanu, kur stratēģijā nospraustais mērķis ir 25% no kopējās zemkopības zemes platības. "Mēs faktiski redzam, ka ir iespējams virzīties šajā virzienā, ka ir iespējams to sasniegt, bet būtu vēlams no Eiropas puses šīm iniciatīvām atbilstošs finansējums, jo šobrīd ir tā, ka mērķis ir, uzdevums ir, bet finansējuma īsti nav," norādīja Eglīts.

Viņš izcēla, ka Latvija šajā rādītājā esot krietni virs vidējā, tādēļ citām Eiropas valstīm būšot vairāk darba - Latvijā bioloģiskās zemes rādītājs ir 14,7%, savukārt Eiropā vidēji - 6,7%.

Citi šobrīd lasa

Grūti noticēt, bet 30 gadu laikā minimālā alga Latvijā augusi 370 reizes. 1991. gadā tā bija 1,35 eiro 33
VIDEO: jaunā vīra pārsteigums kāzu svinību laikā izvēršas par pilnīgu katastrofu 1
Policija meklē attēlā redzamo vīrieti, kurš bēg no apcietinājuma. Brīdina nekādā gadījumā viņam netuvoties 2
Pievienot komentāru

Без макияжа и в халате: Алла Пугачева показала себя сразу после банных процедур

Галкин рассказал 7-летнему сыну про советский дефицит