Ezera vidū Latgalē piedāvā atpūtu smalkās teltīs
foto: Uz salas
Dagdas novadā jau trešo gadu ekoloģiskā tūrisma un miera baudītājiem piedāvā glamūra kempingu jeb glempingu "Uz salas".
Tūrisms

Ezera vidū Latgalē piedāvā atpūtu smalkās teltīs

Kas Jauns Avīze

Pandēmija un pulcēšanās ierobežojumi liek meklēt jaunus risinājumus tūrisma un atpūtas nozarē. Īpašu popularitāti iemanto viesu mītnes tālu no pilsētas un bez burzmas, un tādas atrodamas arī Latvijā.

Dagdas novadā jau trešo gadu ekoloģiskā tūrisma un miera baudītājiem piedāvā glamūra kempingu jeb glempingu "Uz salas", vēsta Latvijas Radio Latgales studija.

Uz nelielo salu Dagdas ezera vidū var nokļūt tikai ar motorlaivu. Te izvietotas septiņas ērtas teltis ar skatu uz ezeru. “Krāsniņa ir, kuru var iekurināt, kad ir vēsākas naktis, un katrai teltij ir pieeja pie ūdens, lai varētu nopeldēties vasaras svelmē un lai piebrauktu ar laiviņu,” stāsta Jurģis Dudko.

Jaunietis atklāj, ka ideju par glempingu pirms vairāk nekā desmit gadiem no Dienvidāfrikas Republikas atveduši viņa vecāki. Āfrikas valstīs tūristus, kas atbraukuši vērot savvaļas dzīvniekus, bieži uzņem safari telšu nometnēs. Ārēji šīs mītnes ir lielas teltis, bet iekšā ir visas ērtības.  

Arī atpūta Dagdas teltīs nenozīmē atteikšanos no civilizētām ērtībām – ir siltas dušas, elektrību iegūst no saules paneļiem, pa dienu uzkrāj strāvu, vakarā izmanto, darbinot sūkni, lai ūdens būtu dušās un virtuvē. Tualete ir ar bioloģisko attīrīšanas iekārtu.
“Sākotnēji tēvs savā piemājas dārzā uztaisīja modeli, ko mēs uzlabojām, lai tas būtu ērts viesiem, ievietojām krāsni, jo Latvijas vasaras naktis ir vēsas, lai būtu komforts, un tā projekts aizvirzījās, ka varam uzņemt viesus.”

Dagdā atrodas Jurģa vectēva īpašums, un tieši tas pamudināja puisi domāt par dzimtas saknēm, Latgales dabu un to, ka iespēju palikt uz salas ezera vidū tolaik vēl neviens Latvijā nepiedāvāja.

“Tā savā veidā bija absolūta inovācija, kas nebijis Latvijā. Pilnīgs risks,” atzīst Jurģis. “Nebija nekādas statistikas un datu, lai varētu paredzēt, kā būs. Bija iekšēja pārliecība, ka aizies, ka cilvēki grib izmantot pakalpojumu un izbaudīt laiku šādās vietās. Mēs centāmies teltis dabā iesēdināt tādā veidā, lai maksimāli saglabātu to dabīgo, kas tur ir.”