Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Reirs: piekrišana darbam bez sociālajām iemaksām ir sevis, nevis valsts apkrāpšana 10

Bizness un ekonomika
11. februārī 18:37 2020. gada 11. februārī 18:37
  Jauns.lv
“Trīs gadus darbaspēka nodoklis pieauga stipri vairāk nekā ekonomiskā attīstība. Uzskatu, ka tas notiek arī tāpēc, ka cilvēki ir apzinājušies sociālo iemaksu svarīgumu. Sapratuši, ka tie ir nevis nodokļi, bet apdrošināšana, naudas uzkrāšana,” par sociālo iemaksu nozīmīgumu RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības Rullis” sacīja Jānis Reirs, Latvijas Republikas finanšu ministrs (JV).

Pēc finanšu ministra teiktā visas sociālās iemaksas, piemēram – slimības pabalsts, bērna piedzimšanas pabalsts, invaliditātes pabalsts, ja tas nepieciešams, un mūža nogalē pensija – maksātājam atnāk atpakaļ. 

“Kad es strādāju labklājības ministrijā, mēs veicām lielu kampaņu, lai skaidrotu cilvēkiem ar maziem ienākumiem, ka piekrišana darbam bez sociālajām iemaksām ir sevis apkrāpšana, nevis valsts apkrāpšana. Un es domāju, ka tas ir aizgājis,” pārliecināts ir Reirs.

Pēc ministra domām, bezdarbniekiem jau programmas pirmajā dienā jāmāca viss par nodokļiem, par finanšu pratību, lai tad, kad viņš aiziet pie darba devēja, viņš saprastu, ka nevajag par darba samaksu vienoties pa kluso.

Citi šobrīd lasa

Latvijas simtgadnieki moži nosvin savas dzimšanas dienas. FOTO
Ja spāņu zinātniekiem izrādīsies taisnība, Covid-19 pandēmijas vēsture būs jāpārraksta no jauna
FOTO: Vjetnamā atklāta pirmā apzeltītā viesnīca pasaulē
Skatīt visus komentārus

Президент Меган: герцогиня станет главой США в фильме, который сама спродюсирует

Редкое фото: Джулия Робертс показала, как отпраздновала с мужем бирюзовую свадьбу