"Facebook" iekaro pasauli, Latvija vēl turas pie draugiem.lv
Bizness un ekonomika
2010. gada 11. decembris, 11:27

"Facebook" iekaro pasauli, Latvija vēl turas pie draugiem.lv

Jauns.lv

Sociālais tīkls "Facebook" turpina iekarot pasauli, taču Latvijā vēl turas "draugiem.lv" varā, liecina internetā publicēta pasaules karte, kas iekrāso valstis krāsās atbilstoši valsts lielākajam interneta sociālajam tīklam.

Informācijas tehnoloģiju portāls "TechCrunch" raksta, ka publicēta jaunākā blogera Vinčenzo Kosenzas no dažādiem datu avotiem veidotā karte "World Map of Social Networks", kur decembrī vairums pasaules valstu ir "Facebook" zilā krāsā.

Arī visa Eiropa ir "Facebook" pakļautībā, izņemot Latviju, kura parādās kā neliels pleķītis sociālam tīklam "draugiem.lv" atvēlētajā dzeltenīgā krāsā. Lietuvu un Igauniju ir pārņēmusi, kā Kosenza to dēvē, "Facebook" dibinātāja Marka Zukerberga "radība".

Šī ir pirmā karte, kuru angliski rakstošais itāļu blogeris veidojis, izmantojot īsto pasaules karti kā pamatu un iekrāsojot valstis dominējošā sociāla tīkla krāsās. Agrāk Kosenza publicēja kartes, kur sociālos tīklus un citas interneta kopienas attēloja kā fiktīvus dažāda lieluma kontinentus un salas. Jau tad "Facebook" bija starp lielākajiem, konstatēja biznesa portāls "Nozare.lv".

Interesanti, ka Latvijas "draugiem.lv" kartes krāsu skaidrojošajā leģendā parādās starp daudz lielākajiem sociālajiem tīkliem, jo ir teju vienīgais sociālais tīkls Eiropā, kuru attiecīgajā valstī lietotāju skaitā nav pārspējis "Facebook". Citi pārsvarā ir daudz lielāki -, piemēram, Brazīlijā vadošais "Orkut" un Ķīnā lielākais "QQ Zone" - nekā Latvijas tīkls ar saviem vairāk nekā diviem miljoniem lietotāju.

World Map of Social Networks

Kosenza savā bloga ierakstā ir arī iekļāvis līdzīgas kartes, kas attēlo pasauli, balstoties uz 2010.gada jūnija, 2009.gada decembra un 2009.gada jūnija sociālo tīklu lietošanas datiem. Tie liecina, ka starplaikā "Facebook" dominancē kritušas Filipīnas, Mongolija, Polija, Portugāle, Meksika, arī abas Latvijas kaimiņvalstis. Krievija stabili turas "V kontakte" dominancē, bet Japānu noturējis kāds turienes vietējais sociālais tīkls.

LETA/Foto:LETA