Vīngliemežus pārtikai varēs vākt, saņemot Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju
Šogad, mainoties likumdošanai, nav noteikta vīngliemežu ieguves kvota, tādēļ vīngliemežus pārtikas produktu ražošanas vajadzībām varēs iegūt, saņemot Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju nemedījamo sugu indivīdu ieguvei.
Tomēr, ja iegūta atļauja vīngliemežu vākšanai, jāatceras, ka pastāv vīngliemežu ievākšanas ierobežojumi dažās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, piemēram, nacionālo parku, dabas lieguma un rezervāta zonās.
Tuvojoties pavasarim, mostas arī daba, un aprīļa beigās no ziemas miega vecos parkos, upju palienēs un lapu koku mežos būs modušies arī parka vīngliemeži (Helix pomatia).
Latvijā kopš 1992.gada parka vīngliemežus iegūst dabā produkcijas ieguves nolūkos - daļu vīngliemežu eksportē dzīvus, bet daļu pārstrādā. Līdz šim vīngliemežu ieguves apjomus regulēja, nosakot ieguves kvotas, kas konkursa kārtībā tika piešķirtas uzņēmumiem, kas nodarbojās ar vīngliemežu ieguvi, pirmapstrādi un apstrādi.
Parka jeb īsto vīngliemezi Latvijā ieveda mūki 15.-16.gadsimtā, kas to audzēja klosteru dārzos un lietoja kā ārstniecības līdzekli un Lieldienu gavēņa ēdienu. Kopš tā laika parka vīngliemeži ir pakāpeniski iedzīvojušies savvaļā un kļuvuši par Latvijas faunas sastāvdaļu.