Bizness un ekonomika

Biroji kā fiksētas vietas nav vajadzīgi; IT jāpielāgo darbiniekiem

Jauns.lv

Vairāk nekā puse jeb 60% pasaulē aptaujāto biroja darbinieku uzskata, ka birojam kā fiksētai vietai vairs nav nozīmes, jo visus svarīgos darbus var veikt ar mobilām ierīcēm, liecina datu pārraides un informācijas tehnoloģiju sistēmu izstrādātāja "Cisco Systems" veiktais pētījums.

Kā informēja "Cisco" mārketinga direktors Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Magnuss Andersons, divas trešdaļas aptaujāto arī norādījuši, ka uzņēmumu informācijas tehnoloģiju (IT) nodaļu prasības pēc datoru un mobilo ierīču vienveidības drīzāk kavējot, nevis veicinot darba ražīgumu.

"Tas, ka darbinieki sapērkas populāro "iPhone" un to lieto gan darba, gan personīgām vajadzībām, novirzoties no uzņēmuma prasībām, ka darbam jālieto noteiktas markas rīki, vairs neesot nekas neparasts," sacīja Andersons, piebilstot, ka uzņēmumiem ar to jāsamierinās un jāsaprot, ka, pielāgojoties darbinieka izvēlei, tiks nodrošināts lielāks ražīgums.

""Cisco" saviem 65 000 darbinieku lika izmantot telefonus ar "Windows" operētājsistēmu. Pēc tam parādījās "iPhone", un daudzi darbinieki tos nopirka paši, taču IT nodaļa atteicās to atbalstīt. Pēc sešu mēnešu strupceļa IT piekrita mainīt savu nostāju," sacīja Andersons.

"Cisco" menedžeris norādīja, ka video kļuvis par galveno datu apjoma pieauguma dzinēju internetā. Patlaban "Cisco" rīkojot visas apspriedes ar video sakariem, arī ar darbiniekiem un vadītājiem "Cisco" meitasuzņēmumā Latvijā, kas nesen kopā ar pārējām Baltijas valstīm iekļauts Ziemeļvalstu reģionā.

"Prognozējam, ka 2013.gadā 91% no visas interneta datu plūsmas būs video," sacīja Andersons.

Interneta lietošana un pieslēgumu ātruma palielināšana ievērojami palielinās katra pasaules iedzīvotāja rīcībā esošo un glabājamo informāciju, sacīja Andersons, gan atzīstot, ka ne katram zemes iedzīvotājam ir interneta pieslēgums un datu glabāšanas ierīces, un patlaban uz katru pasaules iedzīvotāju esot vidēji četri gigabaiti (Gb) saglabātas informācijas.

"Ja to izdrukātu grāmatu formātā, katram no mums būtu grāmatas, ar ko aizpildīt 50 metru grāmatplauktu. 2020.gada datu daudzums šādā izteiksmē būs 1500 kilometru grāmatplauktu," prognozēja Andersons, atsaucoties uz "Cisco" un citu ekspertu aplēsēm.

Viņš arī prognozēja, ka jau nākamgad 60% darbavietu būs virtuālās darba virsmas. Virtuālā darba virsma nozīmē, ka lietotājs savu datoru izmanto tikai kā sakaru ierīci, darbinot programmatūru, kas glabājas mākonī, nevis datora cietajā diskā. JA šādas virtuālas darba virsmas lietotājs atver un sāk darboties ar tekstu rakstīšanas programmu "Word", tā faktiski mājo attālinātā serverī, nevis pie lietotāja.

LETA Nozare.lv