"Latraps" ziedos Ls 100 000 zemnieku lobijam Briselē
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) "Latraps" biedri kopsapulcē nobalsojuši investēt līdzekļus, kopumā apmēram 100 000 latu, taisnīgu tiešmaksājumu lobēšanai, informēja kooperatīva pārstāvji.
Kā ziņots, lielākie lauksaimnieku kooperatīvi sākuši veidot budžetu aktīvai lobēšanas kampaņai par taisnīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, aicinot ziedot 50 santīmus no katra ziedotājam piederošā zemes hektāra.
Tāpat kā lielāko lauksaimnieku kooperatīvu valdes locekļi, arī visi "Latraps" biedri investēs 50 santīmus no katra saimniecības rīcībā esošā hektāra, norādīja organizācijā. Šos līdzekļus kooperatīvs ieskaitīs Latvijas Lauksaimnieku kooperatīvu asociācijas kontā. Kopējā summa varētu veidot apmēram 100 000 latu.
"Katrs lauksaimnieks var viegli izrēķināt, kāds būs viņa saimniecības ieguvums, ja Baltijas lauksaimnieki izcīnīs vienlīdzīgus tiešmaksājumus, proti, mūsu prasību Eiropai - 90% no vidējās atbalsta likmes Eiropā. Tādēļ apspriedām iespēju investēt tieši cīņai par vienlīdzību Eiropā," atzina kooperatīva valdes priekšsēdētājs Gunvaldis Sproģis.
"Latraps" dibināta 2000.gada 22.aprīlī un patlaban apvieno 624 zemniekus. No tiem 354 zemnieki ir no Zemgales reģiona, 109 - no Latgales reģiona, 72 - no Kurzemes, 37 - no Vidzemes un 52 zemnieki - no Rīgas apkaimes
"Latraps" biedru saimniecību lielums ir no 20 līdz 4000 hektāru, vidējais vienas saimniecības lielums - ap 360 hektāriem.
Kā jau ziņots, tikmēr ietekmīga zemnieku organizācija - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) - uzskata, ka Latvijas lauksaimnieku lobēšanas jautājumiem līdzekļu pietiek, tādēļ nav nekādas nepieciešamības vākt papildus līdzekļus, kuru administrēšana turklāt nav skaidra.
Platību maksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī - 90 eiro jeb 63 lati par hektāru -, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru. Tikmēr atsevišķās Eiropas valstīs tie sasniedz pat 600 eiro jeb 420 latus par hektāru.
Saistībā ar diskriminējošo situāciju Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, kā arī Briselē 12.oktobrī notika plašas lauksaimnieku protesta akcijas.