ES Padomes prezidents: Latvijas vēlme ieviest eiro ir pozitīvs signāls eiro zonai
Latvijas vēlme ieviest eiro ir pozitīvs signāls eiro zonai, otrdien tikšanās laikā ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu norādīja Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidents Hermans van Rompejs.
Prezidenta Preses dienestā aģentūrai BNS pavēstīja, ka tikšanās laikā amatpersonas apmainījās ar viedokļiem par ES budžeta jautājumiem, Latvijas un Baltijas valstu prioritātēm nākamā budžeta ietvara kontekstā, kā arī par Latvijas virzību uz eiro zonu.
Van Rompejs augstu novērtēja Latvijas panākumus krīzes pārvarēšanā un pauda atbalstu Latvijas virzībai uz eiro zonu, uzsverot, ka šajā eiro zonai sarežģītajā situācijā Latvijas vēlme tai pievienoties un mērķtiecīgā virzība uz to arī eiro zonai ir pozitīvs signāls.
Vienlaikus Eiropas Padomes prezidents pauda izpratni gan par Latvijas un Baltijas valstu kopīgo pozīciju attiecībā uz lauksaimniecības tiešmaksājumiem, gan attiecībā uz ES fondu apmēriem, kurus Baltijas valstis arī nākamajā ES plānošanas periodā vēlas saglabāt esošajā līmenī, nesamazinot tos. Tomēr van Rompejs apliecināja, ka gaidāmās diskusijas Eiropadomē nebūs vieglas un pašlaik par to rezultātu vēl ir pāragri runāt.
Savukārt Bērziņš, izklāstot Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītājus, īpaši uzsvēra, ka Latvijai ir jādomā ne tikai par aktuālajiem jautājumiem ekonomikā, bet arī par nākotnes attīstību, apzinoties, ka ES fondu apguve nebūs mūžīga. "Mums ir jāizmanto mūsu vēsturiskā pieredze un pragmatiski jāpaplašina izaugsmes iespējas un sadarbība ar dažādu reģionu valstīm, kuras vēlas tuvināties ES un izmantot Latviju kā pirmo partneri šajā procesā," norādīja prezidents.
Puses arī pārrunāja jautājumus par Baltijas valstu ciešāku ekonomisko integrāciju un pārrobežu sadarbības nozīmi ar valstīm, kas nav ES dalībvalstis.
Jau vēstīts, ka Latvijas prezidents pirmdien, 12.novembrī, devās divu dienu darba vizītē uz Briseli.
Vizītes pirmajā dienā viņš tikās ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju Žozē Manuelu Barrozu, kā arī ar EK ekonomikas un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu un attīstības sadarbības komisāru Andri Piebalgu.
BNS