LM vadība neizpratnē par Ekonomikas policijas veiktajām kratīšanām
Liepājas metālapstrādes uzņēmuma "Liepājas metalurgs" (LM) vadība ir neizpratnē par otrdien veiktajām Ekonomikas policijas kratīšanām kompānijas vadības dzīves vietās un darba kabinetos, pavēstīja LM Sabiedrisko attiecību dienestā.
"Pilnībā nav saprotami, izskaidrojami un šķiet aizdomīgi šodien [otrdien] pielietotie soļi, metodes un forma, jo uzņēmuma vadība līdz pat šīs dienas rītam ir sadarbojusies un sniegusi visu informāciju, neviens no uzņēmuma vadības nav pametis valsti un neslēpjas, līdz ar ko vispār nav saprotams, kāpēc šodienas kratīšanā ir tikusi piesaistīta pretterorisma vienība "Omega"," informēja kompānijas pārstāvji.
Pēc LM vadības uzskata, otrdien veikto darbību mērķis bija sacelt ažiotāžu, graut uzņēmuma reputāciju sadarbības partneru acīs, kā arī diskreditēt vienu no Latvijas lielākajiem nodokļu maksātājiem un darba vietu nodrošinātājiem. LM vadība to raksturoja kā politisku pasūtījumu ar mērķi sagraut kompāniju.
Tāpat kompānijas vadība pauda nožēlu, ka Latvijā strīds starp diviem uzņēmuma akcionāriem tiekot risināts, izmantojot tiesību aizsardzības iestāžu neadekvātas metodes.
Jau vēstīts, ka otrdien Ekonomikas policija LM kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros veica vairākas kratīšanas. Kratīšanas ir notikušas LM akcionāru un amatpersonu dzīves vietās, darba vietās, kā arī pašā LM un tā pārstāvniecībās. Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pārstāvji neatklāja, cik personas kopumā pakļautas šīm kratīšanām.
Ekonomikas policija kriminālprocesu pēc "Liepājas metalurga" akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma sāka pērn augustā. Patlaban lieta ir kvalificēta pēc Krimināllikuma pantiem par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, kā arī piesavināšanos lielā apmērā.
Lipmans vairākkārt ir izteicies, ka esošā uzņēmuma vadība un abi akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals ir izsaimniekojuši uzņēmumu.
"Liepājas metalurgs" patlaban ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānija plāno par 8‒10% samazināt darbinieku skaitu, turklāt pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ notiek ar pārtraukumiem.