Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pretēji iepriekš paustajam Zolitūdē sagruvušais veikals tomēr pieder "Maxima" grupai 105

Bizness un ekonomika
2013. gada 25. novembrī 13:35 2013. gada 25. novembrī 13:35
Lielveikala ēka Zolitūdē, Priedaines ielā 20, kuras jumtam iebrūkot bojā gāja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti, pieder veikalu ķēdes "Maxima" īpašniekiem, noskaidroja aģentūra BNS.

Par to liecina zemesgrāmatas un "Lursoft" dati, "Maxima Latvija" izplatītā informācija attiecībā uz īpašumtiesību sadalījumu objektā, kur atradās lielveikals un daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve un to aģentūrai BNS apstiprināja arī "Homburg Invest" pārstāve.

Zemesgrāmatas dati liecina, ka kopš 2009. gada īpašums piederēja "Homburg Zolitude", bet 2012. gadā šis uzņēmums divas trešdaļas īpašuma par 3,1 miljonu latu pārdeva kompānijai "Tineo".

"Homburg Zolitude" īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Homburg Eastern Europe Fund", liecina "Lursoft" datu bāzes dati.

Iepriekš šis nekustamo īpašumu fonds piederēja starptautiskās grupas "Homburg" uzņēmumam "Homburg Capital", kas tagad pārtapis par "Nova Capital", aģentūru BNS informēja "Homburg Invest" pārstāve Helēna Jansena. Viņa norādīja, ka pašlaik "Homburg Invest" saskaņā ar Kanādas likumiem ir noteikta tiesiskā aizsardzība un pēdējos pāris gadus tas tiek restrukturizēts, tomēr "Nova Capital", kam pastarpināti pieder trešdaļā Zolitūdes lielveikala ēkas, netiek restrukturizēta.

"Lai gan uzņēmumam ir nosaukums "Homburg" tie nav savstarpēji saistīti - tiem ir atšķirīga īpašnieku struktūra," viņa skaidroja. Jensena norādīja, ka saskaņā ar "Nova Capital" gada pārskatu, īpašumu Zolitūdē šis uzņēmums 2012. gadā pārdevis ēkas nomniekam.

Savukārt ēkas lielāko īpašnieku "Tineo" 2012. gada aprīlī ir dibinājusi "Maxima Latvija", bet jau pēc mēneša par tās vienīgo īpašnieku kļuva Nīderlandē reģistrētā "Linkoln Land Erste", kas gan ir pazīstama, kā "Maxima" grupas māteskompānija. Tomēr jau 2012.gada novembrī par "Tineo" vienīgo īpašnieku kļuva Kiprā reģistrētais "Fumico Investments Limited", kas palielināja "Tineo" pamatkapitālu no diviem līdz 748 tūkstošiem latu.

Šai Kiprā reģistrētajai kompānijai līdz ar "Tineo" pieder arī "Allied Professional Property", kura pamatkapitāls ir 350 tūkstoši latu, "TG Property", kura pamatkapitāls ir 500 tūkstoši latu, "Aberon", kura pamatkapitāls ir 450 tūkstoši latu, kā arī "Gulda", kura pamatkapitāls ir 625 tūkstoši latu.

Jāpiebilst, ka "Maxima Latvija" pārstāvji līdz šim uzsvēruši, ka uzņēmums Zolitūdes ēkā bijis tikai nomnieks. ""Maxima Latvija" ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas "Maxima" veikals, pieder  "Tinio", bet otra daļa, kurā notika deviņstāvīgās daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, –  " Homburg Zolitude"," preses relīzē medijiem pēc traģēdijas rakstīja "Maxima Latvija" pārstāvji, tostarp kļūdaini norādot uzņēmuma "Tineo" nosaukumu.

No šīs informācijas izriet, ka divas trešdaļas ēkas, kas atrodas "Maxima" grupas īpašumā ir tieši iebrukušais lielveikals, bet "Homburg" uzņēmumam pieder daudzdzīvokļu nama jaunbūve.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA


Citi šobrīd lasa

Nosaukti ēdieni, kuri rada vislielāko atkarību 8
Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1