Pasaulē

Austrijā pieaug neapmierinātība ar jauno valdību

Jauns.lv

Austrijā pieaugot neapmierinātībai ar jauno valdību, trešdien Vīnes ielās izgājuši desmitiem tūkstoši civildienesta ierēdņu, pieprasot lielākas algas un jaunu darbinieku pieņemšanas aizlieguma atcelšanu.

Austrijā pieaug neapmierinātība ar jauno valdību...

Šonedēļ apstiprinātā centriski orientētā valdība ir solījusi turpināt iesākto politiku un aizsargāt iedzīvotāju dzīves līmeni, tomēr tūlīt pēc darba sākšanas izraisīja neapmierinātību vairākos sabiedrības slāņos, likvidējot Zinātnes ministriju un ieņemot stingru nostāju jautājumā par budžeta sabalansēšanu.

Demonstrācijā pie Vīnes Hofburgas pils trešdien sapulcējās aptuveni 40 000 civildienesta ierēdņu un citu valsts sektora darbinieku, liecina policijas sniegtā informācija.

"Valdība kopumā ir pilnībā koncentrējusies uz naudas taupīšanu. Mēs zaudējam arvien vairāk un vairāk darbinieku un tai pat laikā mums jāpadara vairāk ar mazāku naudu," norādīja 52 gadus vecā finanšu ierēdņu arodbiedrības līdere Evelīne Ostermana, kura bija ieradusies uz protestiem no Grācas.

Iepriekš šonedēļ simtiem studentu un skolēnu protestēja pret Zinātnes ministrijas likvidēšanu un jaunajiem pārbaudījumiem, kas jākārto pabeidzot skolu.

Austrijas valsts sektora darbinieki - 200 000 cilvēku - nereti tiek apskausti vietu stabilitātes un pensiju dēļ, kā arī par atalgojuma struktūru, kas garantē algas palielināšanu ik pēc diviem gadiem, neatkarīgi no visaptveroša algas paaugstinājuma.

Tomēr arodbiedrības, kas organizē protestus, norāda, ka nebūt ne visiem valsts sektorā strādājošajiem klāja tik labi, kā piemēru minot bērnudārzu darbiniekus, sētniekus un atkritumu savācējus.

Austrija var lepoties ar Eiropas Savienībā (ES) otro straujāko ekonomikas izaugsmi un zemāko bezdarbu. Tomēr septembrī notikušajās vēlēšanās austrieši gandrīz atņēma varas grožus centriski noskaņotajiem koalīcijas partneriem, kuri dominējuši valsts politikā pēc Otrā pasaules kara.

Vēlēšanu rezultātos izpaudās austriešu neapmierinātība ar politisko stagnāciju, korupciju uzņēmējdarbībā un pieaugošo Eiropas integrāciju.

Sociāldemokrātiem un Tautas partijai, kuras izveidojušas vēl vienu "lielo koalīciju", pēdējās vēlēšanās bija sliktākie rezultāti kopš Otrā pasaules kara.

LETA

Tēmas