Izmisīgi vēloties būt slaidas, jaunas sievietes "uzsēžas" uz metamfetamīna. FOTO. VIDEO
24 gadus vecajai Džūlijai iepriekš bija problēmas ar narkotikām. Šķiet, viņai izdevās atkarību uzveikt, taču nu sieviete atsākusi lietot tieši tā dēvēto kristālisko metamfetamīnu viena vienīga iemesla dēļ – nelietošanas laikā Džūlija pieņēmās svarā par 15 kilogramiem, un narkotiku valgos atgriezās tāpēc, lai vairs nebūtu resna.
Mediķi ASV un arī Lielbritānijā ceļ trauksmi par kristāliskā metamfetamīna lielo izplatību pēdējā laikā. Sevišķi bažīgi ārsti ir par to, ka šo vielu iecienījušas jaunas sievietes, kā argumentu minot liekā svara problēmas. Paralēli narkotiku sniegtajam kaifam, šīs vielas blakusefekts ir svara zudums.
Kristāliskais metamfetamīns nav jauna narkotika, tomēr notiek tās triumfa gājiens. 30 procenti no ASV uzrunātajām metamfetamīna lietotājām atzina, ka izmanto šo vielu apetītes slāpēšanai, attiecīgi tam seko svara zudums un esot ļoti viegli to bez piepūles noturēt vēlamajā līmenī. Tiesa, ilgstoši apreibinoties ar kristāliņu, sāk izkrist zobi, ādu klāj čūlas, prātā dominē pašnāvnieciskas domas un paranoja. Tomēr pat šādi blakusefekti amerikānietēm nešķiet tik būtiski kā slaidas formas saglabāšana.
24 gadus vecā Džūlija no ASV pirmo reizi šo narkotiku pamēģināja pusaudzes vecumā. Atkarība iestājās ātri, un kritiskākajā momentā sieviete devās uz rehabilitācijas centru ārstēties. Viņai šķietami izdevās atkarību uzveikt, taču drīz vien Džūlija bija kļuvusi smagāka par 15 kilogramiem. Tas viņai nepatika un sieviete atgriezās pie kristāliskā metamfetamīna lietošanas. Šo un vairākus līdzīgus stāstus pastāstīja Bobs Hjūzs, viens no klīnikas ārstiem, kurš strādāja ar Džūliju. Cita starpā viņš minēja narkomāni, kura „tīra” bija nodzīvojusi jau daudzus gadus, tomēr līdz ar pārkāpšanu 35 gadu slieksnim sāka kļūt apaļīgāka un tāpēc nolēma atgriezties narkomānes statusā.
Šīs narkotikas kulta statusā pacēlis seriāls „Breaking Bad”
Bobs Hjūzs uzskata, ka metamfetamīnu slavas saulītē iecēlis pasaulslavenais seriāls „Breaking Bad”, kura galvenā sižeta līnija ir šīs vielas ražošana. „Mēs to saucam par nišas narkotikām, jo vairums lietotāju ir tieši sievietes,” viņš saka, „un tieši tievēšanas aspekts ir galvenais”. To lieto arī vīrieši, taču viņu motīvs šo narkotiku lietošanā nekad neesot svara kontrole.
ANO ziņojums 2008.gadā vēstīja, ka šo narkotiku lieto 24 miljoni cilvēku visā pasaulē, tomēr vairāk par ASV un Lielbritāniju kristāliskais metamfetamīns iecienīts Austrālijā. Tur apmēram 2,5% cilvēku vecumā virs 14 gadiem kaut reizi lietojuši šo narkotiku pagājušā gada griezumā.
Metamfetamīns medicīnā kopš 1970.gada zināms kā viela, kas veicina svara zudumu. Lietojot to, apetīte varot pazust pat uz vairākām dienām, un kristālisko metamfetamīnu stingrā ārsta uzraudzībā un nelielās dozās lieto pacientiem, kas sirgst ar patoloģisku aptaukošanos.
Tā izskatās cilvēki, kuri ilgstoši lietojuši kristālisko metamfetamīnu
Tā izskatās cilvēki, kuri ilgstoši lietojuši kristālisko metamfetamīnu