Vairums Krimas tiesnešu lūdz pārcelt viņus uz Ukrainas kontinentālo daļu
Krievijas anektētajā Krimā vairums tiesnešu un prokuratūras darbinieku lūdz pārcelt viņus darbā Ukrainas kontinentālajā daļā, otrdien pavēstīja partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") Ukrainas parlamenta frakcijas priekšsēdētājs Sergijs Soboļevs.
"Praktiski atbilstoši situācijai, kāda tā ir šodien, tiesneši, kas atrodas pagaidām okupētajā teritorijā, ir iesnieguši pieteikumus par pārcelšanos uz Ukrainas kontinentālo daļu," viņš sacīja.
Šādus pieteikumus iesniegušas divas trešdaļas tiesnešu, teju piecas sestdaļas prokuratūras darbinieku un "visas prokuratūras vertikāles", sacīja Soboļevs.
Spriežot pēc Krievijas Federācijas vadības rīcības, visus svarīgākos amatus Krimā ieņems Krievijas pilsoņi, kurus "ievedīs" Krimā, viņš uzsvēra.
Tiesneši pirmdien Krimā sāka spriest tiesu pēc Krievijas likumiem.
Iepriekšējās divas nedēļas tieslietu sistēma Krimā faktiski nedarbojās. Tiesnešiem un prokuroriem nebija skaidrs, kuras valsts likumos viņiem būtu jābalstās.
Turklāt Krimas tiesnešus amatos nav iecēlis Krievijas prezidents, un viņiem nav tiesību spriest tiesu Krievijas teritorijā.
Pat ja viņi izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību, lai no jauna varētu stāties valsts dienestā, daudzpakāpju pārbaužu un norīkojumu sistēmai paies daudz laika.
Līdzīgi sarežģījumi rodas Iekšlietu ministrijas struktūru darbiniekiem, tiesu izpildītājiem, ieslodzījuma vietu dienesta darbiniekiem.
Jau vēstīts, ka Krievija kopš februāra beigām okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu.
Piektdien Krievijas parlaments ratificēja "līgumu" par Krimas aneksiju, un Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja attiecīgu likumu par Ukrainai piederošās pussalas uzņemšanu Krievijas sastāvā.
Starptautiskā sabiedrība ir asi nosodījusi Maskavas rīcību un atteikusies atzīt Krimas aneksiju.
LETA