Krievija karā pret Ukrainu iesaista dzīvus ēzeļus
foto: AFP/Scanpix
Krievija karā pret Ukrainu iesaista ēzeļus.
Pasaulē

Krievija karā pret Ukrainu iesaista dzīvus ēzeļus

Jauns.lv
0

Vairākos ārvalstu medijos parādās ziņas, ka Krievijas armija Ukrainā saskaras ar smagu transportlīdzekļu trūkumu, tāpēc sākusi izmantot ēzeļus un zirgus munīcijas pārvadāšanai.

Krievija karā pret Ukrainu iesaista dzīvus ēzeļus...

Šī situācija seko jau iepriekš apstiprinātām ziņām par to, ka Krievijas karaspēks loģistikas nodrošināšanai ir spiests izmantot civilās automašīnas un pat elektriskos skrejriteņus.

Pirmie ziņojumi par Krievijas karavīriem, kas izmanto ēzeļus, parādījās Krievijas militārā blogera Kirila Fedorova "Telegram" kanālā "War History Weapons", kur viņš apgalvoja, ka Krievijas Aizsardzības ministrija frontes apgādes operācijām ir piešķīrusi dzīvniekus. "Karavīriem tika piešķirti ēzeļi, lai nogādātu munīciju frontes līnijā. Ko jūs gaidījāt? Šobrīd automašīnu ir par maz," rakstīja Fedorovs.

Tajā pašā dienā Ukrainas amatpersona Antons Geraščenko sociālajos tīklos publicēja video, kurā redzami Krievijas karavīri, kas pārvietojas ar zirgiem. Viņš izmantoja šo materiālu, lai kritizētu Maskavu par "atgriešanos Krievijas impērijas laikos."

Tomēr ne visi ir pārliecināti, ka šī ir sistemātiska Krievijas armijas stratēģija. "Novaya Gazeta Europe" intervēts militārais eksperts norādīja, ka, visticamāk, tas ir lokāls risinājums, nevis plaša mēroga taktika. Viņš skaidroja, ka karavīri, iespējams, izmanto pamestus dzīvniekus no tuvējām apdzīvotajām vietām, jo ēzeļi un zirgi spēj pārvietoties pa sarežģītu reljefu, kur militārās mašīnas ir neefektīvas.

"Ēzelis vai zirgs varēs šķērsot neizbraucamus ceļus dubļainos apstākļos un piegādāt, piemēram, pārtiku vai munīciju nocietinājumam, kas atrodas meža masīvā tālu no ceļiem," skaidroja eksperts.

Dzīvnieku izmantošana notiek dažus mēnešus pēc tam, kad Krievijas armija aizliedza izmantot privāti piederošus un humānās palīdzības transportlīdzekļus. Šis aizliegums, kas, domājams, ieviests, lai samazinātu ar alkohola reibumā izraisītiem negadījumiem saistīto transporta haosu, ir būtiski traucējis loģistiku un operācijas frontē. Lēmums konfiscēt civilos transportlīdzekļus izraisījis nopietnu loģistikas krīzi, jo vairāk nekā 90% vieglo automašīnu frontē bija privāti piederošas vai ziedotas. Šo mašīnu trūkuma dēļ daži karavīri ir spiesti izmantot velosipēdus munīcijas pārvadāšanai, bet citi slēpj savus transportlīdzekļus no komandieriem, lai izvairītos no konfiskācijas.