"Tumšā" tūrisma paradīze: Itālijas salas noslēpums, kur bojā gājuši vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku
Poveglias sala ir viena no noslēpumainākajām un baisākajām vietām Itālijā. Tā nav atvērta publiskiem apmeklējumiem, bet, lai to redzētu klātienē, jāsaņem speciāla atļauja, vēsta "Express".
Sala sākotnēji bija apdzīvota septītajā gadsimtā un bija klusa vieta, kur mitināties. Viss mainījās Kjodžas kara laikā, kas ilga no 1378. līdz 1381. gadam. Rezultātā Poveglia tika pamesta.
1776. gadā sala pārgāja vietējās sabiedrības veselības pārvaldes kontrolē un tika izmantota muitas kontrolei. Mēra laikā šajā vietā tika organizēta karantīna, bet XX gadsimtā šeit izveidota psihiatriskā slimnīca.
Visbriesmīgākais salas stāsts ir par to, ka mēra laikā uz tās dedzināja slimnieku līķus. Eksperti lēš, ka šeit sadedzināti aptuveni 100 000 līķu. Papildus tam ir dzirdēts, ka nelaiķi mesti "mēra bedrēs".
Izdevumā norāda, ka mūsdienās sala ir pilnībā pamesta. Maz kas saglabājies no tiem laikiem, kad tā bija apdzīvota, bet joprojām var manīt dažas seno iedzīvotāju uzturēšanās pēdas.
Povegliu veido trīs nelielas salas, no kurām divas izveidojušās dabiskā ceļā, bet trešā līdzinās Venēcijai.
Vienu no salām pilnībā klāj veģetācija, bet uz otras atrodas galvenās ēkas. Mazākā no tiem ir astoņstūris, kas izmantots kā neliels aizsargforts.
"Tumšā" tūrisma cienītājiem patiks tas, ka salā saglabājusies slimnīca, psihiatrijas nodaļa un vairāki cietumi. Tomēr uz salas nav tik viegli nokļūt. Lai apmeklētu Povegliu, jāpiesakās īpašai atļaujai. Visbiežāk to izsniedz filmēšanas grupām, zinātniekiem vai fotogrāfiem.