Klimata aktīviste Grēta Tūnberga apmeklējusi Turcijas radiostaciju, kas slēgta pēc armēņu genocīda pieminēšanas
foto: Ekrānšāviņš
Turcijas varasiestādes apsūdz radio staciju "naida kurināšanā".
Pasaulē

Klimata aktīviste Grēta Tūnberga apmeklējusi Turcijas radiostaciju, kas slēgta pēc armēņu genocīda pieminēšanas

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv / LETA

Zviedrijas klimata aktīviste Grēta Tūnberga piektdien ieradās Stambulas radiostacijā "Acik Radyo", kuru Turcijas varasiestādes šomēnes slēdza, pēc tam, kad radio vadītāji ēterā bija apsprieduši armēņu genocīdu.

Klimata aktīviste Grēta Tūnberga apmeklējusi Turci...

"Grēta atbalsta "Acik Radyo"," radiostacija pavēstīja sociālo mediju platformā "X", ievietojot video, kurā 21 gadu vecā Tūnberga pauž atbalstu šai radiostacijai, kuras nosaukums turku valodā nozīmē "atklātais radio".

"Atklātajam radio jāpaliek atklātam! Es atbalstu "Acik Radyo". Vairāk nekā jebkad ir svarīgi, lai mums būtu godīgas mediju platformas, kas stāsta patiesību par klimata krīzi un cilvēktiesībām," sacīja Tūnberga.

Turcijas raidsabiedrību uzraudzības institūcija RTUK maijā uz piecām dienām apturēja "Acik Radyo" darbību, apsūdzot to naida kurināšanā, un jūlijā atņēma tai licenci, tomēr radiostacija turpināja raidīt līdz oktobra vidum.

Šīs sankcijas tika īstenotas pēc kāda raidījuma aprīlī, kurā viesis nosauca armēņu slepkavības Osmaņu impērijā no 1915. līdz 1917.gadam par genocīdu. Daudzi vēsturnieki piekrīt, ka tolaik tika īstenots armēņu genocīds, bet vairākas Turcijas valdības pēc kārtas ir to nikni apstrīdējušas.   

"Acik Radyo", kura dibināšanā pirms apmēram 30 gadiem piedalījās turku vides aktīvists Emers Madra, savos raidījumos pievērsies cilvēktiesībām, minoritāšu tiesībām un ekoloģijas jautājumiem. Pēdējais raidījums izskanēja 16.oktobrī, bet radiostacija ir solījusi pārsūdzēt aizliegumu un atgriezties ēterā.

Organizācija "Reportieri bez robežām" (RSF) ir nosodījusi "Acik Radyo" slēgšanu, jo radiostacija "iemiesojusi plurālistisku informāciju, cieņu pret kultūras un politiskajām minoritātēm, kā arī cīņu par klimata un ekoloģijas apzināšanos".