foto: EPA/Scanpix
"Vēlamies, lai Dienvidkoreja pērk no Polijas": Polijas aizsardzības ministrs par militāro aprīkojumu
Polijas aizsardzības ministrs Dienvidkorejā.
Pasaulē
2024. gada 21. jūnijs, 20:46

"Vēlamies, lai Dienvidkoreja pērk no Polijas": Polijas aizsardzības ministrs par militāro aprīkojumu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Daļa no tankiem K2, ko Polija pasūtījusi Dienvidkorejai, tiks ražota un uzturēta Polijā, piektdien apstiprinājis Polijas aizsardzības ministrs Vladislavs Kosiņaks-Kamišs.

Ministrs norādīja, ka Dienvidkoreja ir piekritusi ātri nodot Polijai šim nolūkam nepieciešamās tehnoloģijas. Polijā plānots izveidot arī apkopes centru, kurā tiks remontēta Polijas un citu Eiropas valstu, piemēram, Rumānijas, iegādātā Dienvidkorejas tehnika.

Kosiņaks-Kamišs Varšavā konferencē "Polijas un Dienvidkorejas stratēģiskais dialogs" tikās ar Dienvidkorejas aizsardzības ministru Sinu Vonsiku.

Politiķi vienojās par grafiku kopīgu līgumu slēgšanai par tanku K2, haubiču K9, lidmašīnu FA-50 un raķešu palaišanas iekārtu "Chunmoo" iegādi Polijas armijas vajadzībām. Polija arī iesniedza Dienvidkorejai piedāvājumu iegādāties Polijas militāro aprīkojumu, kas tika provizoriski pieņemts.

"Mēs daudz pērkam no Dienvidkorejas un vēlētos, lai arī Dienvidkoreja pērk no Polijas," norādīja ministrs.

Saskaņā ar 2022. gadā noslēgto Polijas un Dienvidkorejas vienošanos, Polijas bruņotie spēki plāno saņemt 1000 tankus K2PL, kas ir modificēta modeļa K2 versija. Sadarbības ietvaros Polija cer arī mācīties no Dienvidkorejas pieredzes robežu aizsardzībā, norāda amatpersonas.