Kremļa diktators Putins vairs neuzskata Zelenski par Ukrainas likumīgu vadītāju
Vladimirs Putins kā Krievijas valdnieks drīzumā pārspēs asiņainā tirāna Josifa Staļina rekordu (foto: Scanpix / AP)
Pasaulē

Kremļa diktators Putins vairs neuzskata Zelenski par Ukrainas likumīgu vadītāju

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vairs nav likumīgs Ukrainas vadītājs, paziņojis Krievijas diktators Vladimirs Putins.

Kremļa diktators Putins vairs neuzskata Zelenski p...

“Protams, mēs apzināmies, ka pašreizējā valsts vadītāja leģitimitāte ir beigusies,” viņš paziņoja preses konferencē, norādot, ka Krievijai ir jāsaprot, ar ko var vai vajag sarunāties, lai parakstītu dokumentus, ja notiks miera sarunas.

“Juristam” Putinam — viņš 1975. gadā pabeidzis Ļeņingradas Valsts universitātes Juridisko fakultāti — ļoti patīk sevi demonstrēt par ekspertu Ukrainas vēsturē un tiesībās, un viņam ir lieliski zināms, ka pēc Krievijas invāzijas Ukrainā 2022. gada 24. februārī Ukrainas valdība visā valstī noteica kara stāvokli, bet saskaņā ar Ukrainas likumu prezidenta vēlēšanas šajā laikā nevar notikt.

Krievijas masu mediji aizgūtnēm akcentē, ka 20. maijā beidzās Zelenska pilnvaru laiks Ukrainas prezidenta amatā un saskaņā ar Ukrainas konstitūciju jaunajam prezidentam bija 20. maijā jānodod zvērests, taču prezidenta vēlēšanas nenotika. Tomēr visi Krievijas oficālie mediji kautrīgi noklusē, ka Ukrainas likums nepieļauj prezidenta vēlēšanu rīkošanu, kamēr turpinās Krievijas agresija.

Krievijas eksprezidents Dmitrijs Medvedevs pastāvīgi apgalvo, ka Krievijai Zelenski vajag tikai tādēļ, lai viņš parakstītu dokumentu par Ukrainas bezierunu kapitulāciju, bet vēl labāk būtu viņu nogalināt.

Pats Putins, lai nodrošinātu savu valdīšanu līdz kapa malai, 2020. gadā sarīkoja cirku ar Krievijas konstitūcijas grozīšanu, kad "vēlēšanu iecirkņi" tika organizēti pat tādās vietās, kā spēļu laukumi, automašīnu piekabēs, un viss process guva nicīgu palamu kā "balsošana uz celmiem". Līdz tam Krievijas konstitūcija nepieļāva prezidenta valdīšanu vairāk par diviem termiņiem pēc kārtas, un 2008. gadā Putins šo aizliegumu apgāja tīri formāli ar "rokādi", prezidenta krēslā uz četriem gadiem iesēdinot marioneti Medvedevu, pašam saglabājot varu kā premjerministram, bet 2012. gadā atgriežoties Kremlī jau uz 6 gadu pilnvaru laiku. Pirms 2024. gada prezidenta vēlēšanām ākstīšanās ar "rokādi" vairs nenotika, jo jaunajā konstitūcijas redakcijā Putina prezidentūru skaita uzskaite tika atmesta, ļaujot viņam netraucēti valdīt līdz 2036. gadam.