foto: Afisha daily
Krievija no valsts izraidīs reperi no Latvijas
Roberts Plaudis
Pasaulē
2024. gada 21. aprīlis, 18:19

Krievija no valsts izraidīs reperi no Latvijas

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Krievijas tiesa nolēmusi izraidīt no valsts Latvijas valstspiederīgo, reperi Robertu Plaudi, kurš uzstājas ar skatuves vārdu "Platina", ziņo raidsabiedrība "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība", atsaucoties uz "Telegram" kanālu "Milij Tomsk".

Lēmumu pieņēmusi Tomskas Kirova rajona tiesa, kas Plaudim arī piespriedusi 4000 rubļu jeb aptuveni 40 eiro sodu. Līdz nosūtīšanai uz Latviju Plaudis atradīsies īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Plaudis tika aizturēts koncerta laikā Tomskas naktsklubā "Face", liecina sociālajos tīklos publicēti videoieraksti. Tajos redzams, ka specvienības darbinieki "Platina" uzstāšanās laikā uziet uz skatuves un aizved viņu. 

Tomskas policija informēja, ka Plaudim noformēti administratīvie protokoli par to, ka viņš pārkāpis noteikumus par ieceļošanu Krievijā, nelikumīgi strādājis, lai gan viņam bijusi tūrisma vīza, kā arī atteicies no medicīniskās apskates narkotiku reibuma noteikšanai.

Reperis no Rīgas 12.aprīlī sāka turneju pa Krieviju. 19.aprīlī, kad viņu aizturēja, viņam apritēja 28 gadi. Plaudis uzstājas krievu valodā un savu karjeru veidojis Krievijā.